Jsme nejlepší na světě, neskrýval sebevědomí Ancelotti

Jsme nejlepší na světě, neskrýval sebevědomí Ancelotti

S dvaadvaceti soutěžními výhrami v řadě, které podtrhlo 80 přesných zásahů, se Real přibližuje světovému rekordu, do jehož vyrovnání už mu v současnosti chybí pouze tři zvládnuté duely.

V roce 2014 navíc už po Španělském poháru, evropském Superpoháru, Lize mistrů a MS klubů vyhrál čtyři trofeje.

Ze 63 duelů se Ramos a spol. radovali jednapadesátkrát s bilancí 178 vstřelených a 41 inkasovaných gólů.

"Cítím hodně věcí, hrdost i štěstí. I do budoucna můžeme hledět s velkým optimismem. Myslím, že se s každým shodneme, když povím, že jsme nejlepší na světě. Chci, aby byl příští rok stejný jako tento," ukázal nebývalé sebevědomí italský stratég Carlo Ancelotti, jehož slova publikoval sme.sk.

O nejlepším týmu historie ale mluvit nechtěl: "Je pravděpodobně nemožné porovnávat mužstva z různých generací. Fotbal se rychle mění," doplnil webem sme.sk citovaný kouč, jenž už se na klubovém mistrovství světa radoval podruhé, protože před lety slavil úspěch s AC Milán.

Bývalý kormidelník Chelsea či Paris Saint-Germain má v madridské kabině velký respekt. Když byl totiž jeden z hráčů dotázán na to, co stojí za nynějším úspěchem jeho klubu, Ancelottiho pochopitelně nevynechal. "Musíte tvrdě pracovat, držet spolu a hlavně mít trenéra jako my," zakončil stránkami sme.sk zmíněný bek Árvalo Arbeloa.