Nováčkové Kopic a Nečas poprvé skórovali

Mladá Boleslav vyhrála v přípravném zápase na přírodní trávě v Nymbursku nad třetiligovým Slovanem Varnsdorf 4:2. První branky v dresu středočeského celku si připsali Kopic a Nečas.

Začátek se Uhrinovu mužstvu nepovedl. Zaváhání boleslavské obrany Varnsdorfští bez respektu potrestali v páté minutě nečekaným vedoucím gólem – 0:1. První odpovědí byla ve 12. minutě povedená rána Abrahama, ale byl z ní jen rohový kop. O dvě minuty později si po ruce varnsdorfského obránce postavil míč na značku pokutového kopu Matějovský, ale nastřelil jen brankáře. Nevyrovnal ani Pecka, kterému střeleckou pozici připravil Matějovský.

Teprve Abrahamova střela tečovaná soupeřovým obráncem ve 26. minutě skončila v síti Varnsdorfu – 1:1. Abraham zůstal při chuti, ale následná spolupráce s Holubem skončila jen rohovým kopem. K tomu se ve 28. minutě postavil Holub, jenž ve skrumáži před brankou přesně našel Kopicovu hlavu a ten se poprvé zapsal do boleslavské statistiky – 2:1. Ve 35. minutě pak Holub neomylně poslal do branky Ševinského centr – 3:1. Tři minuty před pauzou snížil Varnsdorf po Kopicově faulu z penalty – 3:2.

I ve druhém poločase Varnsdorfští hráči bez respektu proháněli prvoligového protivníka, ale brankáře Millera nepřekonali ani jednou. Naopak dvě minuty před koncem se po Ordošově centru prosadil v soupeřově vápně Nečas a zpečetil výhru – 4:2.