Jaké pravidlo považuje Wenger za přežitek a zrušil by ho?

Jaké pravidlo považuje Wenger za přežitek a zrušil by ho?

To, že v evropských pohárových soutěžích rozhoduje při rovnosti skóre o postupu počet nastřílených gólů na soupeřově hřišti, platí již od šedesátých let minulého století.

Opravdu má Real nejhorší fanoušky na světě?

Za přežitek to nepovažuje pouze Sir Alex Ferguson, jenž systém kritizoval již v loňském roce s názorem, že ono pravidlo brzdí domácí týmy, které se bojí inkasovaných branek, ale i jeho dlouholetý rival Arséne Wenger.

"Tehdy zvýhodňovala týmy, které se nebály útočit venku. Ale od té doby se fotbal hodně změnil. Venkovní góly mají teď přehnaně velkou váhu," citoval server idnes.cz slova francouzského šéfa Kanonýrů.

V osmifinále Ligy mistrů na to nedoplatili jenom jeho Kanonýři, ale i konkurenční Chelsea: "Dva anglické týmy vypadly z Ligy mistrů kvůli tomu, že daly méně gólů venku. Mělo by se začít mluvit o tom, jestli tohle pravidlo nezrušit. Podle mě je přežité a je potřeba ho změnit, bojuji za to už dlouho," pokračoval nadřízený Rosického a spol., jehož názor publikovaly stránky.cz.

Bývalý stratég Nancy či Monaka by klidně přijal i mírnější variantu. Proto navrhuje systém, jaký už funguje na ostrovech: "Možná by se mělo pravidlo uplatnit až poté, co týmy odehrají prodloužení - tak jako v semifinále Ligového poháru," zakončil na idnes.cz pětašedesátiletý odborník ze Štrasburku.


Chelsea, Arsenal i Liverpool už ví, na kolik by je vyšel Meyer