Byl jsem lepší než Messi i Ronaldo! Kdo se opovážil?

Byl jsem lepší než Messi i Ronaldo! Kdo se opovážil?

Někdejší ikona milánského AC a bývalý záložník Realu Madrid Kaká vzpomíná na časy, kdy mu nejen Evropa ležela u nohou. V roce 2007 zažil v dresu AC vynikající sezonu, kterou korunoval triumfem v prestižní anketě Zlatý míč. Tehdy za sebou nechal i hvězdné duo Cristiano Ronaldo – Lionel Messi, které od té doby nikoho jiného k prvenství nepustilo.

„Vyhrál jsem Zlatý míč a byl jsem Světovým hráčem roku, když jsem za sebou nechal Messiho i Ronalda,“ připomněl Kaká veleúspěšnou sezonu, ve které Rossoneri oslavili triumf v Lize mistrů a na MS klubů.

Však je na svůj individuální úspěch zkušený Brazilec v současné době hájící barvy zámořského Orlanda patřičně hrdý. „Od té doby anketu ovládli pouze oni dva. Pro mě je nesmírně důležité, že jsem triumfoval v době, kdy jsem měl ty nejlepší možné soupeře,“ pokračoval.

S Ronaldem se přitom Kaká později potkal v jednom dresu, když v letech 2009 až 2013 oblékal barvy Realu Madrid. „Oba jsme si navzájem pomohli a udělali ze sebe lepší hráče. Bylo skvělé mít tak úžasného spoluhráče, od kterého jsem se mnohému naučil. Hodně mi pomohlo, když jsem viděl, jak tvrdě každý den trénuje a jak hraje,“ prozradil Kaká.

„S Cristianem jsme vycházeli výborně a stále se hodně přátelíme. Jsem moc rád, že dokázal tolikrát získat Zlatý míč, zaslouží si to. Je to výjimečný hráč,“ řekl na adresu svého někdejšího slavného spoluhráče a pochvaloval si i spolupráci s trenérem José Mourinhem. „Je to jeden z nejlepších trenérů na světě,“ dodal.

Sedm největších debaklů v historii Ligy mistrů