San Bernabéu opouští další Mourinhův oblíbenec...

San Bernabéu opouští další Mourinhův oblíbenec...

Další z oblíbenců Josého Mourinha opouští Real Madrid. Mistr světa a německý reprezentant Sami Khedira po pěti letech zamává slavnému San Bernabeu a velkoklub opustí. V létě totiž sedmadvacetiletému záložníkovi vyprší smlouva a podle všeho nedojde k jejímu prodloužení.

Kdo touží na Camp Nou po Zlatém míči víc než Messi? Suárez to ví!

O Khedirově konci v Realu se spekuluje již řadu měsíců. V létě byl dokonce již na odchodu, když o jeho služby stála třeba londýnská Chelsea, ale v Realu zůstal. Během podzimu se spekulovalo, že se obě strany dohodnou a podepíší novou smlouvu, ale to podle posledního Khedirova vyjádření rovněž padlo.

Za Bílý balet Khedira odehrál přes stovku ligových duelů, svou bilanci však už příliš nerozšíří a otázka je, zda-li vůbec. Ve středu zálohy totiž nastupuje duo Luka Modrič – Toni Kroos a na Khediru tak není místo.

„Zatím nevím, kde budu příští sezonu hrát. Nic domluveného nemám a ani nemám žádný vysněný klub,“ řekl pro Kicker a pokračoval: „Není to nic proti Realu. Chci najít novou výzvu v mé kariéře a pokračovat v růstu jako hráč.“

Podle Kickeru se o Khediru zajímá bundesligové Schalke 04. Ve hře jsou ale i takové kluby jako Bayern Mnichov, Arsenal či zmiňovaná Chelsea. Za uplynulými pěti lety se bude moci ohlédnout s notnou dávkou hrdosti. Mistrovský titul, triumf v Lize mistrů i vítězství na mistrovství světa v Brazílii.

„Pro mě šlo o úžasnou část života v úžasném týmu. V nadcházejících týdnech udělám vše, co bude v mých silách, abych Realu ještě pomohl,“ dodal Khedira, jenž má v letošní sezoně na kontě pouze jedenáct ligových startů.

Dá Bayern za náhradu Ribéryho a Robbena 50 milionů eur?