Kterých 6 celků chce Alvese? Kde to zatím vázne s Barcou?

Kterých 6 celků chce Alvese? Kde to zatím vázne s Barcou?

Brazilský reprezentant Dani Alves, jemuž vyprší smlouva na Camp Nou již v červnu tohoto roku, vyjádřil svou frustraci nad neaktivitou Barcelony ohledně nového kontraktu již dříve.

Kalas o náročnosti: Nevím, jestli by si to hráči v Česku dokázali představit

Nejvážnějším kandidátem na získání pravého obránce od nové sezóny byl podle médií Manchester United, jehož manažer Louis van Gaal zadáka obdivuje již déle a Alves je navíc dlouholetým kamarádem Víctora Valdése, jenž se na Old Trafford upsal před pár měsíci a na sever Anglie ho láká.

Španělský list Spost napsal, že agentka bývalého borce Sevilly je v kontaktu hned se šesti kluby, které manažerce předložili předsmluvní dohodu. Kromě zmíněných United má jít o Liverpool, Paris Saint-Germain, Juventus Turín, Borussii Dortmund a Inter Milán.

Podle posledních informací však Dani Alves stále stojí o podpis nové dohody právě v Barce. Rád by údajně zůstal ve městě, ve kterém už se se svými dětmi usadil a byl blízko bývalé manželky, která zůstává jeho agentem.

Reprezentant Kanárků tak má být ochoten dát ve smluvních jednáních právě aktuálnímu lídrovi La Ligy. Luis Enrique navíc musí být opatrný, protože katalánský gigant stále nebude moci nakupovat a kdyby přišlo nenadálé zranění, někdo by mu mohl chybět. V současnosti má k dispozici Douglase a Martina Montoyu, kteří však zatím v prvním mužstvu žádnou velkou díru do světa neudělali.

Potenciální nebezpečí neshody by mohla představovat délka nové smlouvy. Zatímco Alves doufá v dlouhodobější režim na další tři roky, nebo alespoň na dva s roční opcí, Barca by raději dvanáctiměsíční kontrakt s případným dalším ročním navýšením.

Zkušený bek také nechce, aby mu byl s přibývajícími lety snižován plat. Zároveň ale už má ke klubu, ve kterém si zatím odsloužil téměř sedm let, vztah a v rámci kompromisu by mohl v některých otázkách ustoupit.

De Bruyne a Schürrle jim nestačí a Vlci dál slídí v Londýně...