Sedm důvodů, proč se Ronaldo stal nejlepším hráčem světa

Sedm důvodů, proč se Ronaldo stal nejlepším hráčem světa

Nejlepším hráčem současnosti je Cristiano Ronaldo, který získal Zlatý míč. Osobnost, která je mnohýma uctívána jako bůh, jiným bezmezně nenáviděna. Někdo se může pohybovat po vodě, protože umí plavat. Někdo umí lítat, protože má křídla a někdo má talent, aby mohl hrát fotbal. Podívejme se na sedm milníků, které se zapříčinily, že právě tento Portugalec vládne tomuto sportu.

CR7? Srbsko ho dokáže zastavit, věří obránce Blues

1. Zráta otce v útlém mládí


Rodiče jsou pro děti často vzorem. Pro každého chlapce je otec jeho patronem a tím, kdo mu jde příkladem. Ronaldo svého otce miloval, přestože inklinoval ke sklence něčeho ostřejšího, což ho nakonec stálo život. Životní tragédie ho však nakopla k tomu, aby na sobě neustále pracoval a byl tím nejsilnějším, ke kterému všichni vzhlížejí.

[break]
Respektuje Henry krajana Anelku? Čeho v jeho případě lituje?

2. Těžké dětství


Mladý Ronaldo vyrůstal na ostrově Madeira, kde není snadné si vydobýt slušný život. Jeho vrstevníci ho šikanovali a smáli se mu. Fotbal hrával se staršími, což ho zocelilo natolik, že se později stal imunním vůči posměškům a urážkám okolí a zatvrdil se. Těžký život v dětství v něm vypěstovali tvrdou skořápku, do které nepustí každého a pro kterou je tak silným i na trávníku. Každá utržená rána ho posílila, zatímco jiní by propadali již zoufalství.

[break]
Pět prestižních destinací pro Falcaa?

3. Ctižádostivost


Ronaldo není člověkem, který by o všem jen mluvil a nekonal. Vše se snaží vydřít a bojuje do posledního dechu. Jeho ctižádostivost mnohdy nevoní jeho odpůrcům, ale právě to ho posiluje. Cíle si klade nemalé a neúspěch si nepřipouští. Ta odhodlanost je důvodem, proč boří historické statistiky a výraznou měrou pomáhá svému klubu k úspěchům. Touha vyhrát vše pak nekončí jen u myšlenky, ale až po její realizaci.

[break]
Ronaldo nebo Messi? Kdepak! Kdo je ten nejnebezpečnější?

4. Talent


Můžete okusit nejtěžší životní zkoušky. Můžete být několik let otloukánkem, kterého to všechno zocelí a být ctižádostiví až na půdu, ale kde není talentu, není ani výsledků. Cristiano dostal od sudiček naděleno nemalé množství, které se naučil náležitě využívat. Už od malička byl ten talent zřejmý a při zápasech se ho bojí každá obrana soupeře. Je skvělým příkladem pro děti, jak se dá z chudého chlapce stát hvězda světového kalibru.

[break]
Navas to nevzdal: Chci Casillase vystrnadit z pozice č. 1

5. Tvrdá práce a obětavost


Jak již bylo řečeno, ctižádostivost tomuto hráči rozhodně nechybí stejně jako talent. Jenže pečení holubi sami do huby nelétají a za vším stojí také tvrdá práce a obětavost. Ronaldo vsadil všechno na jednu kartu a triumf se dostavil. Na tréninku nechá duši, v kabině ukazuje svou zkušenost a na hřišti nechá duši i srdce. Když je kádr herně v krizi, je to Ronaldo, kdo se snaží být tím spasitelem, který na sebe vezeme odpovědnost.

[break]
San Bernabéu opouští další Mourinhův oblíbenec...

6. Brankostroj


I největším hvězdám se někdy prostě nedaří a nedokážou se střelecky prosazovat. V posledních týdnech by o tom sáhodlouze mohl povídat i sám Ronaldo, jenže doposud mu to tam vždy padalo samo. Samozřejmě s přičiněním obětavosti, tvrdé práce a velkého talentu, ale i to štěstí k fotbalu prostě patří. Nevyhrává se krásou, ale brankami a Ronaldo je dávat umí a ne málo. Střelecký apetit by neurazil ani nejvytříbenějšího gurmána.

[break]
Szczesny musí opustit Arsenal, nabádá Dudek

7. Trofeje


Za výkony Ronalda mluví nejen střelecké statistiky, ale i klubové úspěchy. Vždyť sezóna se vždy hodnotí až podle nich. Cristiano je hráčem, který dokáže být rozdílovým článkem vůči konkurenci a postarat se o celkový úspěch. Triumfy z ligové soutěže i Ligy mistrů mluví za své. Bohužel portugalská reprezentace nemá v současné době další velikány, kteří by se postarali o mezinárodní úspěch.

Dá Bayern za náhradu Ribéryho a Robbena 50 milionů eur?