Tři letní posily pro suverénní Juventus Turín

Tři letní posily pro suverénní Juventus Turín

Juventus jde za svým čtvrtým mistrovským titulem v řadě a své dominantní postavení bude chtít potvrzovat i v budoucích sezonách. Doteď se zatím spíše mluvilo o odchodech klíčových hráčů Staré dámy a tak se trenér Massimiliano Allegri musí koukat po posilách.

CR7? Srbsko ho dokáže zastavit, věří obránce Blues

1) Neto, Fiorentina


Brazilský brankář bude v létě opravdu žhavým zbožím, jelikož mu končí smlouva a stane se tak volným hráčem. O jeho služby projevil zájem například anglický Liverpool, ovšem zdá se, že favoritem na zisk gólmana Fiorentiny je lídr italské Serie A. Neto by se v Juventusu ale dlouho neohřál. Kouč Allegri má totiž v plánu ho poslat do Sampdorie Janov, kde by pravidelně chytal a v budoucnu by se mohl stát náhradou za legendárního Buffona. Ve svých pětadvaceti letech má na to moře času a bude zajímavé sledovat jeho další vývoj.
[break]

2) Ramires, Chelsea


Běhavý záložník to má na Stamford Bridge složité, jelikož je na jeho pozici opravdu velká tlačenice. Jeho konkurenty jsou Nemanja Matič, Cesc Fábregas a John Obi Mikel. Sezóna v Anglii je opravdu dlouhá a tak brazilský záložník dostává dostatek příležitostí. Rozhodně ale není nepostradatelným hráčem pro londýnský velkoklub. V této sezoně odehrál za Chelsea 19 ligových zápasů a zdá se, že by mohl po pěti letech zamířit pryč. Juventusu by se hodil, jelikož se nahlas spekuluje o odchodu klíčových záložníků Pogby a Vidala. Ramires by měl být levnou a kvalitní náhradou.
[break]

3) Edin Džeko, Manchester City


Bývalý kanonýr Teplic v Manchesteru City nemá na růžích ustláno. Na jeho pozici nastupuje Sergio Agüero, který pokud je fit, tak patří mezi nejlepší útočníky na světě. Anglický gigant navíc v zimě přivedl za velké peníze bývalého kanonýra Sparty – Bonyho Wilfrieda a Džeko se tím pádem stal útočníkem číslo tři. Tato situace bosenskému reprezentantovi nevyhovuje a v létě ji bude muset řešit. Zájem o něj projevil i Inter Milán, ovšem ten by proti Juventusu neměl šanci. Zde by mohl devětadvacetiletý útočník vytvořit ofenzivní tandem s Carlosem Tevézem.