Náhradníci v Synot lize, kteří by v jiném klubu asi hráli...

Náhradníci v Synot lize, kteří by v jiném klubu asi hráli...

Mají to velice těžké. Trpělivě (někdy i netrpělivě) čekají na svou šanci a perou se v nabitém kádru o své místo na slunci. Často doplácejí na velkou konkurenci v týmu, která je ale důležitá. Někteří z nich se snaží zůstat a přesvědčit svého kouče o tom, že na základní sestavu opravdu mají. Vybrali jsme pro Vás pět hráčů z účastníků Synot ligy, kteří by ve většině jiných týmů pravidelně nastupovali.

Nejlepší střelec Votroků přestupuje do Jihlavy

1) Jan Chramosta, Viktoria Plzeň (hostuje z Mladé Boleslavi)


Stále teprve čtyřiadvacetiletý útočník má před sebou slibnou budoucnost. Nyní však doplácí na velkou konkurenci v ofenzivě Viktorie Plzeň. Mahmutovič, Holenda, Tecl, to jsou hráči, se kterými musí Chramosta bojovat o svou pozici.

Plzeňský trenér Koubek preferuje hru na jednoho útočníka a přednost dostává zejména lednová posila z Teplic – Aidin Mahmutovič. Dravý útočník, kterému dal k první lize čuchnout trenér Pavel Hapal, se jistě těší až skončí jeho hostování u lídra Synot ligy a zamíří zpět do Mladé Boleslavi. Zde by mohl dostat mnohem více příležitostí. Na odchovance klubu se přece nezapomíná.

[break]

2) Jakub Podaný, Sparta Praha


Rodák z Přerova na Letné nikdy neměl na růžích ustláno. Přitom je tento levonohý univerzál v českých končinách přímo nedostatkovým zbožím. Málo hráčů dokáže kvalitně odehrát zápas jak v obraně, tak v záloze. Ve svých sedmadvaceti letech by měl být klíčovým hráčem a ne náhradníkem.

O svých kvalitách přesvědčil všude jinde, jen ne ve Spartě. Zahrál si i v zahraničí. Oblékl dres řeckého klubu AEL Kallonis, ale také stál u zrodu indické ligy, když byl draftován klubem Atlético de Kolkata. Zde dokonce 20. prosince 2014 slavil titul. Ovšem indické dobrodružství skončilo a je čas se prosadit ve svém mateřském klubu. Nebo si najít jiného chlebodárce?

[break]

3) Jan Kovařík, Viktoria Plzeň


V posledních zápasech Jan Kovařík pravidelně nastupoval, ale spíše z toho důvodu, že jeho konkurent Václav Pilař měl zdravotní problémy. Šestadvacetiletý záložník začínal s fotbalem v Litvínově. Přes Teplice a Most se dostal do Slavie Praha, kde mu v roce 2009 dal první ligovou šanci trenér Karel Jarolím. Se Slavií oslavil zisk mistrovského titulu, na kterém ovšem neměl větší podíl.

V Edenu se moc dlouho neohřál a stal se společně s Tomášem Jablonským součástí tranferu Adama Hlouška. V Jablonci během tří a půl sezón odehrál téměř sto utkání a vysloužil si angažmá ve Viktorii Plzeň. Zde ovšem zatím nenavázal na své skvělé výkony z Jablonce a stále pendluje mezi lavičkou a základní sestavou. Jeho bývalý spoluhráč David Lafata o něm řekl, že je to nejlepší levý záložník v Synot lize. Není ho pro lavičku Plzně škoda?

[break]

4) Petr Bolek, Viktoria Plzeň


Viktoria Plzeň má opravdu nabitý kádr. Důkazem toho je, že v tomto výčtu narážíme již na třetího hráče, který obléká dres lídra Synot ligy. Třicetiletý rodák z Ostravy je bývalým mládežnickým reprezentantem. Mimo Česka působil také na Slovensku a v Turecku.

Od roku 2012 je v Plzni, kde ovšem pouze kryje záda Kozáčikovi, který ho do branky pouští jen vyjímečně. Fanoušci Viktorie mu však musí být vděčný za přímo vynikající výkon proti Šachtaru Doněck, kdy Plzni vychytal vítězství 2:1 a tím pádem postup do osmifinále Evropské ligy. Své nejlepší období zažil ve slovenské Senici, kde se dvakrát po sobě stal nejlepším brankářem soutěže.

[break]

5) Damien Boudjemaa, Slavia Praha


Jistě, pro některé je to trochu překvapivé jméno. Slavia se svým kádrem rozhodně nemůže měřit ani se Spartou ani s Viktorií Plzeň, ale má na lavičce jednoho hráče, který do tohoto výběru patří. Damien Boudjemaa je francouzský ofenzivní záložník alžírského původu, který do Slavie zavítal v únoru 2014. Podepsal zde smlouvu na dva a půl roku a ve své první sezoně v pražském klubu působil jako zjevení. Fanoušci Slavie na něj od začátku pěli ódy.

Zlom přišel před sezonou 2014/15, kdy přišel trenér Miroslav Beránek a začal praktikovat poněkud jiný styl hry. Mezi fanoušky Slavie velice oblíbený trenér sází spíše na bojovnost a disciplínu, což nejsou nejsilnější stránky tohoto špílmachra. Když nevyšel jeho zimní odchod, zdálo se, že dostane zase příležitost. To by ovšem v přípravě nesměl zářit jeho konkurent a o pět let mladší spoluhráč Levan Kenija.