Šest nedoceněných hvězd současného ročníku La Ligy

Šest nedoceněných hvězd současného ročníku La Ligy

Španělská La Liga disponuje velkým množstvím všeobecně známých hvězd, které se těší každodenní přízni publika. Mezi všemi hráči se však nachází i tací, kteří mají na svých kopačkách obrovskou kvalitu, přesto je lze zařadit do skupiny nedoceněných. Kterých šest jmen by v tomto žebříčku nemělo chybět?

Tři důvody, proč může Chorvatsko ovládnout EURO 2016

Dani Parejo (Valencia)


Kapitán Valencie patří mezi nejlepší hráče nejen tohoto klubu, ale celé Primera Division. Odchovanec Realu Madrid na Santiago Bernabeu ke štěstí nepřišel, zato nyní mu pšenka kvete nadmíru. Ve svých pětadvaceti letech patří k tahounům týmu a během letošní sezóny stihl zaznamenat již devět branek. Zájem by o něj mohl mít v létě Liverpool, který by údajně za jeho služby nabídl 20 milionů jako náhradu za odcházejícího Stevena Gerrarda.

[break]
Pět hvězd, které by v případě prodeje bylo těžké nahradit

Grzegorz Krychowiak (Sevilla)


Pětadvacetiletý polský záložník tlačí Sevillu do účasti v Lize mistrů příští rok. Ta ho získala minulé léto jen za 3 miliony liber, jenže tenhle nákup se sakra vyplatil. Umí skvěle podržet míč a připravit útoky, ze kterých padají branky. To neušlo pozornosti Arsenalu, který si na něj v nadcházejícím přestupním oknu brousí drápky.

[break]
Náhradníci v Synot lize, kteří by měli zkusit štěstí jinde

Aymeric Laporte (Athletic Bilbao)


Francouzský centrální obránce předvádí skvělé výkony v baskickém klubu, který mu začíná být malý. Ve svých dvaceti letech má nastartováno k hvězdné kariéře a kolem jeho jména krouží hned několik evropských gigantů. Skvělý fyzický fond a obrané schopnosti z něj dělají velice žádaného. Očekává se, že po mládežnických výběrech Francie se usadí i stabilně v seniorské reprezentaci této země.

[break]
Respektuje Henry krajana Anelku? Čeho v jeho případě lituje?

Ignacio Camacho (Málaga)


Tahle čtyřiadvacetiletá fazolka vyklíčila již v Atlétiku Madrid, ale mnohem většího uznání se ji dostalo až v současné době, kdy již pátou sezónu obléká dres Málagy. Od patnácti let pravidelně reprezentuje Španělsko ve všech věkových kategoriích a velké věci ho ještě čekají. Zájem se ozývá nejen s Tottenhamu, ale i z Liverpoolu nebo Neapole.

[break]
Pět prestižních destinací pro Falcaa?

Alberto Bueno (Rayo Vallecano)


Absolvent akademie Realu Madrid zaznamenal v této sezóně již 15 ligových tref, což z něj dělá velmi horký artikl na přestupovém trhu. Za zmínění stojí především duel s Levante, kdy zaznamenal hned čtyři branky. V létě mu končí ve Vallecanu smlouva, což nahrává do karet jeho zájemcům. Mezi ně patří například Southampton, Porto nebo Wolfsburg.

[break]
Ronaldo nebo Messi? Kdepak! Kdo je ten nejnebezpečnější?

Jose Luis Gaya (Valencia)


Gaya patří mezi největší mladé talenty La Ligy v současné době. Nejen, že s jeho přičiněním by si mohla Valencia v příští sezóně zahrát Ligu mistrů, ale navíc kolem něj krouží Real Madrid nebo Manchester City, což nejsou kluby, které lze přehlížet. Devatenáctiletý levý obránce by mohl být k mání za 13 milionů liber, pokud s ním klub neuzavře novou smlouvu s mnohem vyšší výstupní doložkou. V jednadvacítce Španělska je zabydlený stabilně a očekává se, kdy dostane pozvánku do seniorského týmu.

Tři letní posily pro suverénní Juventus Turín