Sparta remizovala s Žižkovem

Hráči pražské Sparty po třech výhrách v přípravě dnes remizovali s druholigovou Viktorií Žižkov 0:0. Ve vyrovnaném utkání měli dokonce více jasných šancí hráči Žižkova, ale ani jednu ze tří vyložených příležitostí neproměnili. Sparta sehraje další přípravný zápas 17. února s Čáslaví, pak už ji čeká odlet na herní soustředění do Španělska.

Sparťanský trenér Michal Bílek nechal odehrát celý zápas pouze brankáře Grigara, obránce Kučeru a záložníka Koláře, jinak se sestava během obou poločasů protočila na všech místech. Pražané nechali odpočívat reprezentačního brankáře Blažka, chřipka nepustila do hry stopera Drobného a kvůli pochroumaným kolenům jsou mimo hru obránce Kadlec se záložníkem Sylvestrem.

Druholigový Žižkov se Spartou vydržel celé utkání držet krok a v některých fázích byl i nebezpečnější. V první půli ale po samostatném průniku nastřelil pouze tyč bývalý sparťan Stracený, v poslední desetiminutovce střelou zblízka zahrozil Kalod a z trestného kopu Bažík, ale v obou případech se vytáhl náhradní gólman Sparty Grigar.

Sparťané se přes zhuštěný střed hřiště prosazovali jen stěží, pouze po půlhodině se za záda žižkovských zadáků dostal po dlouhém pasu Kulič, ale jeho pokus se od země odrazil do břevna a zpět do hřiště. Jinak se Sparta přes pozornou obranu soupeře do většího ohrožení branky nedostala.

[obrazek id="3632"]Do druhého poločasu přišlo osm nových tváří, i proto v určitých fázích zápasu trochu vázla kombinace. "V tuto chvíli postupně přecházíme na zápasovou zátěž, v naší hře je ještě mnohé ke zlepšení, což bude náš úkol pro španělské soustředění," říká Bílek a dodává, že by chtěl na jih Evropy vzít přibližně třiadvacet hráčů. V médiích navíc proskočily informace o definitivním příchodu záložníka Juraje Ančice z Liberce. "Patří do našeho okruhu zájmu, ale v tuto chvíli není součástí našeho kádru," prohlásil Bílek. "S Libercem jsme ohledně Juraje Ančice v kontaktu, ale ještě rozhodně nic není definitivní," dodal Lukáš Přibyl, ředitel komunikace AC Sparta Praha.

Výsledek:
Sparta Praha - Viktoria Žižkov 0:0
Rozhodčí: Kovařík. Diváci: 250
Sestava Sparty:
1. poločas: Grigar - Pospěch, Řepka, Kučera, Mareš - Kolář, Horváth, Hušek, Šimák - Kulič, Došek
2. poločas: Grigar - Zabavník, Homola, Kučera, Loučka - Kolář, Kóňa, Kisel, Matušovič - Jun, Slepička Trenér: Bílek

[ 14. 2. 2007 - ČTK / sparta.cz | Foto: sparta.cz ]