Liberec porazil Olomouc

Pátou výhru za sebou si v zimní přípravě připsali na své konto liberečtí hráči. Úřadující čeští šampioni dnes v rámci svého soustředění v Nymburku porazili ligového rivala z Olomouce 3:1. Severočeši vedli po brankách Lišky a Nezmara už o dva góly, za Olomouc kontroval Rýdel, ale poslední slovo patřilo v předposlední minutě brazilskému útočníkovi ve službách Liberce Salesovi.

V prvním poločase měli více příležitostí Severočeši a zaslouženě šli do vedení. Po změně stran se hra vyrovnala, Hanáci snížili a měli na svých kopačkách dokonce vyrovnání. Liberecký brankář Bolek vytáhl jeden výborný zákrok, pak mu pomohlo břevno.

Trenér Liberce Vítězslav Lavička si pochvaloval hlavně výkon v ofenzivě. "Byla to zajímavá konfrontace a oboustranně hodně kvalitní utkání. Ve druhé půli dostali šanci mladí hráči a ani oni nezklamali a naznačili, že mají svoji kvalitu," řekl spolupracovníkovi ČTK Lavička.

Olomoucký kouč Vlastimil Petržela i přes prohru viděl řadu pozitivních momentů. Chyběla mu pouze vyšší produktivita. "I přes chyby v obraně jsem spokojen s výkonem našeho mladého týmu. Opakuje se to, co nás trápilo na podzim. My jsme hráli a soupeři dávali z ničeho góly," podotkl Petržela.

Výsledek:
Liberec - Olomouc 3:1 (1:0)
Branky: 6. Liška, 48. Nezmar, 89. Sales - 59. Rýdel. Rozhodčí: Filípek. Diváci: 50.

Liberec: Bolek - Šinglár (63. Papoušek), Polák, Brezinský, Pudil (46. Maršner) - Dohnálek, Matula (43. Rehák), Hodúr (46. Vlasko), Liška - Nezmar (63. Pospěch), Holenda (74. Sales). Trenér: Lavička
Olomouc: Vojáček - Škerle, Bodeček (46. Hudec), Šedivý, Vepřek - Janotka, Randa (37. Rýdel), Melinho (82. Hořava), Štěpán - Hartig (55. V. Schulmeister), M. Hubník (82. Petr). Trenér: Petržela

[ 14. 2. 2007 - ČTK | Foto: MARSfoto ]