Poborský přispěl gólem k vítězství Budějovic

Bývalý reprezentační záložník Karel Poborský přispěl jedním gólem k vítězství Českých Budějovic v dnešním přípravném utkání s divizní Třeboní 4:2. Zkušený středopolař se tak v dresu Dynama trefil téměř po půlroce od svého poslední zásahu v 5. kole podzimní části první ligy proti Slovácku.

Trenér Jihočechů František Cipro měl k dispozici již téměř totožný kádr, s nímž zahájí sedmý celek ligové tabulky jarní sezonu nejvyšší fotbalové soutěže. Oba poločasy dnes odehrál i Ladislav Volešák, který se neprosadil do základní sestavy pražské Sparty a na jaře bude opět hostovat v barvách Dynama. "Samozřejmě jsme rádi, že se vrátil, protože nemáme typově podobného hráče," řekl ČTK Cipro.

Radost mu dnes udělal hlavně výkon v prvním poločase, kdy převahu prvoligisty vyjádřili brankami Černý, Táborský a Poborský. "Úvodní půle byla dobrá, po výměnách ve druhé už to za moc nestálo," prohlásil trenér jihočeského mužstva.

Další přípravné utkání sehrají České Budějovice v sobotu od 14:30 na hřišti rakouského Salcburku.

Výsledek:

Dynamo České Budějovice - Jiskra Třeboň 4:2 (3:1)
Branky Budějovic: 20. Černý, 25. Táborský, 38. Poborský, 74. Hrbáč. Diváci: 150.

Sestava Budějovic:
I. poločas: Miski - Kladrubský, Horejš, Homoláč, Žižka - Poborský, Dvořák, Volešák, Černý - Táborský, Mrkvička.
II. poločas: Miski - Plocek, Peroutka, Horejš, Pravda - Gruber, Žižka, Volešák, Hrbáč - Adamec, Schön. Trenér: Cipro

[ 14. 2. 2007 - ČTK | Foto: MARSfoto ]