Arsenal se probojoval do dalšího kola

V dnešním zápase čtvrtého kola anglického FA Cupu se utkali Bolton s Arsenalem. Arsenal byl ve své dlouholeté klubové historii už patnáctkrát ve finále, z toho desetkrát zvítězil, naposledy to bylo v roce 2005. V prvním vzájemném zápase na půdě Arsenalu se týmy rozešly za stavu 1:1.

Od začátku utkání nastoupil i Tomáš Rosický. V sedmé minutě se právě Rosický dostal ke střele z dálky a jen těsně minul branku boltonského gólmana. První střela na branku Arsenalu šla až v deváté minutě s kopaček boltonského Nolana, ale hostující brankář si bez větších potíží poradil. Z nenápadné akce Arsenalu se ve třinácté minutě zápasu trefil Adebayor, jehož střela byla tečovaná od jednoho z bránících hráčů Boltonu.

Ve 22. minutě kopal Bolton trestný kop po faulu na Dioufa, ale centr se nepovedl a míč skončil v zámezí. Nepřesnosti, to bylo to, co Bolton často vytvářel. V sedmadvacáté minutě se Arsenal dostal do další jasné gólové šance, když Rosický krásně naservíroval míč pro brazilského hráče Baptistu, ale ten minul. Ten samý hráč ve 37. minutě kopal trestný kop, který byl opět tečovaný a finský gólman Boltonu měl co dělat, aby nekapituloval podruhé.

Arsenal se během prvního poločasu nedostal do větších nesnází a kontroloval hru tím, že měl balón na svých kopačkách po většinu času. Bolton se sice snažil a pár náznaků ohrožení branky Gunners tam bylo, ale vše včas zastavila precizní obrana Arsenalu. Jediná šance Boltonu přišla na konci prvního poločasu, kdy Stelios Giannakopoulos z Boltonu vypálil, ale jeho střela mířila jen do tyče.

Začátek druhého poločasu byl v režii Boltonu, vytvořil si velmi zajímavou šanci, která ale na stavu skóre nic nezměnila. V 63. minutě se Baptista snažil uvolnit v pokutovém území Boltonu, ale byl faulován a kopala se penalta. Gilberto Silva vzal zodpovědnost na sebe, jenže minul a tak se stav nezměnil. V 86. minutě chybovala obrana Boltonu a Adebayor běžel sám na bránkáře. Udělal krásnou kličku, ale do prázdné brány se netrefil. A to se možná stalo osudným. V 91. minutě normální hrací doby se trefil Meite, který se nejrychleji zorientoval v pokutovém území Arsenalu a vyrovnal na 1:1. Muselo se tedy prodlužovat.

Do prodloužení lépe vstoupil Bolton, Arsenal už hrál bez Rosického a potýkal se s častými nepřesnostmi hlavně v obraně. Na konci první poloviny prodloužení si Arsenal vytvořil velkou šanci, ale Baptista zahodil další vyloženou příležitost. Po výměně stran se v devatenácté minutě prodloužení Ljunbergovi povedlo strhnou vedení na stranu Arsenalu. Arsenal měl ještě ke konci možnost dalšího pokutového kopu. Ale Baptista napodobil svého spoluhráče a branku přestřelil. V poslední minutě zápasu běžel na branku sám Adebayor a ten se nemýlil. Arsenal se tak mohl radovat z postupu do pátého kola, kde se utká s Blackburnem.

Výsledek: 4. kolo
Bolton - Arsenal 1:3 (0:1), po prodloužení

[ 14. 2. 2007 - eFotbal.cz | Foto: external.com ]