Pavlenka je finančně nejnáročnější varianta, přiznal Šilhavý

Pavlenka je finančně nejnáročnější varianta, přiznal Šilhavý

Nejambicióznější severočeský tým současnosti FK Jablonec odjíždí ve středu na soustředění do Rakouska, kde ho čekají čtyři zápasy s kvalitními soupeři. Následující období pak budou svěřenci Jaroslava Šilhavého ladit formu doma.

Hašek podporuje MS v Kataru a Blattera. Koho chleba jíš….

Ztráta Jana Kopice, jenž se přesunul do mistrovské Plzně, by nemusela být až tak zásadní. "Už v zimě přišel Lukáš Masopust, ale přinesl si zranění, takže nastupoval až ve druhé polovině jara. Máme tu také Nermina Crnkiče a Ruslana Mingazova, ze Slavie se vrátil Vukadin Vukadinovič, který se ukazuje velmi dobře. Je kam sáhnout, variant se nabízí víc," pronesl na stránkách idnes.cz bývalý stratég Viktorie Žižkov, Českých Budějovic či Liberce.

S posilami ještě Peltův klub neskončil. "Přijde Vjačeslav Karavajev z Dukly a zmíněný Trávník ze Slovácka, který dostal po šampionátu krátké volno. Pracujeme ještě na jednom brankáři, abychom měli s Vlastou Hrubým vyrovnanou dvojici. Jednou z variant, ale zřejmě tou finančně nejnáročnější, je ostravský Jiří Pavlenka. Máme vytipované i další gólmany. O jménech ale zatím mluvit nebudu," pokračoval Jaroslav Šilhavý, jehož slova zveřejnil web idnes.cz.

Základem úspěchu je zdvojování postů. "Usilujeme o to, i když je to finančně náročné. Příklady Plzně a Sparty ale ukazují, že pokud chceme splnit už náš první cíl, to je postup do základní skupiny Evropské ligy, a uspět co nejlépe v Synot lize a domácím poháru, je to nutnost. Zatím se nám to daří. Zápasů je před námi hodně, hráči budou určitě vytížení. Jde i o to, aby všichni měli na svém postu konkurenci. Chtěl bych mít kádr dvaceti hráčů a tří gólmanů. Ten bychom doplňovali z juniorky, už teď jsou s námi Breda, Mihálik, Drozd, Houser," zakončil serverem idnes.cz citovaný nadřízený Tecla, Wágnera, Pospíšila, Greguše a spol.

Vavruška: Krajní beci chybí celorepublikově a není to náhoda