Odchody už se očekávat nedají, zní ze Štruncových sadů

Odchody už se očekávat nedají, zní ze Štruncových sadů

V Plzni momentálně sní o třetí účasti v Lize mistrů za posledních pět let, což by pokladně v Doosan aréně zaručilo minimálně 330 milionů korun.

Vyzkoušejte sázkovou kancelář winmasters, protože na kurzech záleží!

Ohledně odchodů a příchody už se ve Štruncových sadech nic nepřihodí. "Ve fotbale není nikdy nic ideální, ale jsme spokojení. Jen mě mrzí zranění Vaška Pilaře, jinak jsme kompletní a snad už nic měnit nebudeme. Myslím, že situací kolem Vaška Pilaře se to vyřešilo. Odchody se očekávat nedají," ozřejmil v rozhovoru pro idnes.cz generální manažer západočeského klubu Adolf Šádek, jenž avizoval, že bude chtít v dohledné době prodloužit kontrakty jak Kolářovi, tak Limberskému.

Muž zodpovědný za transferovou politiku úřadujícího českého mistra pochopitelně sledoval i kroky konkurence. "Ne po očku, ale oběma očima. Registruji každého hráče, kterého Sparta přivede. Teď bere cizince, je to pro mě velká neznámá, ale může to být svým způsobem oživení. Lhal bych, kdybych řekl, že mě nezajímá typologie a historie jejich posil. Jsem zvědavý, jak to bude fungovat, protože asi nebude jednoduché kočírovat tolik cizinců v kabině. Nicméně rozhodovat se bude vždy na hřišti. Posílili jsme my, Sparta, Jablonec i Boleslav. Bude to pro fanoušky zajímavá sezona," pokračoval na stránkách idnes.cz podřízený plzeňského majitele Tomáše Paclíka.

Sám Šádek, jenž považuje Aidina Mahmutoviče za nejlepšího ligového útočníka, ovšem raději sází na jistotu a do exotických risků se nepouští. "Mám rád věci, které jsou z dlouhodobého hlediska prověřené. To znamená, že hráče vidí nejprve sportovní ředitel, následně já i trenér. Když mě někdo vezme na mistrovství světa dvacítek, je pro mě strašně těžké za dva zápasy vyhodnotit, jestli by ten hráč byl přínosem. Obrovský pozor si dáváme na morálně volné vlastnosti. Když si přivedete blbce, rozstřelí vám to celou kabinu. Chemie musí fungovat, jinak nemůžete být úspěšní," doplnil funkcionář ze Štruncových sadů, jehož slova publikovaly stránky idnes.cz.

Bafuňář, který na západ Čech letos v létě přivedl například ligovou hvězdu Jana Kopice, neměl problém souhlasit se slovy Daniela Křetínského, jenž uvedl, že dávat 20 milionů korun za hráče z české ligy je nesmysl. "Myslel jsem si, že to nikdy neřeknu, ale s panem Křetínským musím naprosto souhlasit. My, Sparta, a za chvíli asi i Jablonec, jsme seznamováni s jinými částkami, než jiné kluby. Jestli něco stojí šest, tak pro nás je to za dvanáct a pro Spartu za čtrnáct," zakončil v interview pro idnes.cz Šádek, jenž je s přibližující se kvalifikací o poháry čím dál tím nervóznější, ale zároveň uvádí, že se tým připravuje minimálně na základní skupinu Evropské ligy.

První české online casino, do kterého můžete vložit mobilem již od 100 Kč!