To jsem ještě nezažil, říká o novém systému Dočkal

To jsem ještě nezažil, říká o novém systému Dočkal

Něco úplně nového. Přesně tak by se dal popsat systém, který v současné době piluje pražská Sparta. Trenér Zdeněk Ščasný se snaží hráče naučit hrát v rozestavení 3 – 5 – 2 a věří, že by tato změna mohla přinést úspěch.

Zaregistrujte se v sázkové kanceláři winmasters a získejte vstupní bonus 500 Kč!

Na novou formaci si musí hráči nejprve zvyknout, jeden z klíčových hráčů Sparty Bořek Dočkal dokonce v rozhovoru pro Deník Sport přiznal, že s podobným systémem nemá žádné zkušenosti. "Ne, to jsem ještě nezažil," říká reprezentační záložník a opora Sparty.

Bývalý hráč konkurenční Slavie ovšem naznačil, že by se mu v novém rozestavení mohlo dařit, jelikož pro něj kouč Ščasný připravil novou úlohu. "Nejsem klasický jezdec po lajně, abych ji celou oběhal a pokrýval tolik prostoru. Už při předchozím systému jsem si často sbíhal doprostřed a tím otvíral prostor pro Pavla Kadeřábka. Ani trenér mě nepovažuje za lajnového hráče,“ řekl pro Deník Sport Dočkal.

Že by se ale měl stát klasickým špílmachrem, to razantně odmítá. V sestavě toto místo podle Dočkala patří někomu jinému. „Pořád si myslím, že pokud je v sestavě Mára Matějovský, tak z velké části tuto roli drží on. Když se hraje odzadu, těch balónů má pořád nejvíc. Umí si najít prostor, rozehrát, překonat napadání soupeře,“ pokračoval dále bývalý hráč Liberce.

Herní systém 3 – 5 – 2, který se během zápasu mění na 5 – 3 – 2, rád využívá kouč Manchesteru United Louis van Gaal, který s touto formací slavil úspěch na Mistrovství světa 2014 s nizozemskou reprezentací. Bude hrát v příští sezoně podobným stylem i Sparta?

Stihne kapitán Sparty start do sezony? Je to velký otazník