Sparta si pohrála s Riedem, Plzeň s Dynamem Kyjev nedohrála

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Devětadvacetiletý středopolař Martin Fillo se dokázal gólově prosadit hned ve svém premiérovém vystoupení v teplickém dresu. Trefa z pokutového kopu proti druholigovým Pardubicím však jeho novému zaměstnavateli ze severočeských Stínadel pomohla pouze k remíze 2:2. A favorit nebyl ani daleko porážce, pár minut před koncem se však prosadil nejstarší matador Vavruškova kádru Štěpán Vachoušek.

Za Křetínského se počet titulů smrskl na polovic

Ligový nováček ze Zlína byl prověřen úřadujícím slovenským vicemistrem Žilinou, která ho skolila 3:1. Jediným střelcem za soubor trenéra Páníka byl Železník, jenž pokořil protivníkova brankáře z penalty. V základu Ševců už se objevily i staronové tváře Janíček či Jordan.

Hráči Viktorie Plzeň odehráli na závěr svého soustředění z generálky na novou sezonu proti Dynamu Kyjev jen čtyřiatřicet minut. Úřadující šampion ukrajinské Premier League odmítl pokračovat po červené kartě v deseti. Svěřenci Miroslava Koubka si tak nahradili sobotní duel odpoledním tréninkem.

Spartu přivedl do utkání s rakouským Riedem jako kapitán Martin Frýdek a soubor trenéra Ščasného byl už od úvodního hvizdu při chuti. Po 14. minutách hry dostal úřadujícího českého vicemistra do vedení Matějovský, jemuž se podařilo skórovat z poloviny hřitě. Do kabin se šlo za stavu 2:0 poté, co se Marco Paixao prosadil hlavou po centru Herolinda Shaly.

Ačkoliv v úvodu druhého dějství snížil domácí Murg, o minutu později se poprvé v utkání prosadil Breznaník. Čtvrtou trefu obstaral Konaté, jenž využil Marečkův centru a na 5:1 zvyšoval svým druhým gólem utkání Marco Paixao, jenž dorážel Hušbauerovu střelu do prázdné svatyně. Mezi střelce se po kombinaci se zmíněným Portugalcem zapsal i Dočkal a posedmé potěšil sparťanské fanoušky Breznaník. Ani to však ještě nebylo všechno, protože osmý přesný zásah zařídil po velkém sóle Konaté.

Přípravné duely českých týmů:

FK Teplice - FK Pardubice 2:2 (1:0)

Branky: 37. Fillo z pen., 82. Vachoušek - 46. Petráň, 63. Klátil.

Sestava Teplic: Lipš - Drame (65. Matula), D. Jablonský, Hošek (70. Lüftner), Krob (65. Novotný) - Vondrášek, Breite (70. Takács), Ljevakovič (46. Táborský), Potočný (65. Balázs) - Fillo (55. Vachoušek) - Bratanovič (55. Kapolongo).

MŠK Žilina - Fastav Zlín 3:1 (1:0)

Branky: 45. Kadlec, 59. William, 84. Konečný - 63. Železník z pen.

Sestava Zlína: S. Dostál - Jugas (70. Pazdera), Malý, Hubáček, Benčík (46. Matějov) - Koreš (70. Blanař), Holík (70. Motal), Janíček (70. Hlobil), Bartolomeu (46. Kopečný) - Železník, Jordan (70. Š. Červenka).

SV Ried - Sparta Praha 1:8 (0:2)

Branky: 46. Murg - 14. Matějovský, 22. Paixao, 47. Breznaník, 60. Konaté, 65. Paixao, 69. Dočkal, 77. Breznaník, 79. Konaté.

Sestava Sparty: Štěch - Mareček, Brabec, Polom - Frýdek, Shala, Hušbauer, Matějovský, Costa - Paixao, Krejčí.

Výherní automaty s miliónovými jackpoty. Vyzkoušejte zdarma.