Ličkovi nezaměstnaní předvedli obrat snů a jsou v semifinále

Ličkovi nezaměstnaní předvedli obrat snů a jsou v semifinále

Česká reprezentace hráčů bez angažmá porazila v sobotním čtvrtfinále FIFPro Tournament 2015 u švýcarského Curychu domácí Švýcary a navázala tak na úspěchy s Rumuny a Portugalci.

Juhar: Po české lize netoužím

To vše i přesto, že ještě pět minut před koncem, čili v 85. minutě, prohrával výběr trenéra Vernera Ličky o tři branky.

Kušnír a spol. ovšem výsledek ještě dokázali zvrátit. Neprve přinesla naději trefa Koukala, tři minuty před koncem vyvinul na Švýcary tlak Střihavka a v devětaosmdesáté minuty poslal duel do pokutových kopů Jarošík, jenž tým posílil pár dní před odletem.

V penaltách pak uspěli Kušnír, Jarošík, Starý a hlavně brankář Fryšták, jenž lapil tři střely. Pro Čechy bez práce se jedná o velký úspěch a v semifinále, které bude hostit Nizozemsko, se postaví lepšímu z dvojice Francie a Srbsko, což nakonec bude země galského kohouta, která dala světa hráče jako Zidane či Platini.

"Jestli jsem mluvil po Portugalsku o úspěchu, tak tohle je fantazie, dostat se mezi nejlepší čtyřku. Jsem vážně dojatý, jakou mají tihle kluci morálku. Je to něco neskutečného, děkuji za ten úspěch všem hráčům, i těm, co teď s námi ve Švýcarsku nejsou, trenérům i všem lidem, co se o kemp ČAFH starají. Snad kluby pochopí, co jim tady hráčská asociace nabízí. Hráči na sobě tvrdě makají, zvládají tréninky Lukáše Stránského. Jakýkoliv zájemce může zavolat, přijet se podívat, nebo si třeba hráče vyzkoušet. Tihle kluci prostě ukázali morál, zaslouží si dostat šanci," citoval server isport.blesk.cz slova manažera ČAFH Dominika Rodingera.

"Úžasné. 85 minuta zápasu Švýcarsko - Česko a stav 3:0 pro domácí. My zahozená penalta a další čtyři tutovky promarněné. Ale ti frajeři bez smluv se rozhodli, že prostě dají 3 góly během pěti minut a postoupíme na penalty. Klobouček. Ve středu směr Rotterdam. Semifinále proti Francii a mému bráchovi Mariovi," zakončil Marcel Lička, jenž už mužstva asistuje svému otic.

Čtvrtfinále:


Švýcarsko - Česko 3:3, 2:3 na penalty
Góly českého týmu: 85. Koukal, 87. Střihavka, 89. Jarošík.

Česko: Kotěra (46. Fryšták) - Kušnír, Jarošík, Turek (61. Starý), Janošík - Kubáň, Josl (46. Kabele), Ježdík - Jeslínek (60. Veselý), Střihavka, Juhar (46. Koukal). Trenér Lička.

Zaregistrujte se v sázkové kanceláři winmasters a získejte vstupní bonus 500 Kč!