Uhrin: Škoda hrál velmi dobře a je zdravý. Zůstane ale ve Slavii?

Uhrin: Škoda hrál velmi dobře a je zdravý. Zůstane ale ve Slavii?

[hot]KOMENTÁŘ[/hot] Minulý týden jsme na tomto serveru psali o tom, že navrhovatel úpadku Slavie (firma Online Services Ltd.), který vyvolal insolvenční řízení s klubem červenobílých, upozornil na nutnost revize veškerých kroků ve smyslu prodeje či nákupu hráčů Slavie či angažmá členů realizačního týmu klubu z poslední doby. Slavia například před novou sezonou najala trenéra Dušana Uhrina mladšího, což podle navrhovatele insolvence může být čin, který zmenšuje majetkovou podstatu klubu a je v podstatě protiprávní. Stejně tak napadla možný prodej útočníka Milana Škody, o němž se v poslední době spekuluje.

Slavia se svléká do naha. Insolvence: Smí vůbec Řebíček prodat Škodu?!

„Obáváme se, že jediné aktivum Slavie krom ochranné známky je právě hráčský kádr. Dle mého názoru by proto neměla se svými aktivy v tuto chvíli nakládat. Z minulosti je znám případ transferu hráče Morávka z Bohemians do Schalke, který měl i trestněprávní dohru,“ upozornil advokát Jiří Holas, který ve sporu zastupuje Online Services Ltd. Pokud jde o Milana Škodu, ten zatím v klubu zůstává, uzdravil se a na rakouském soustředění podal v přípravném utkání s Ufou (0:0) podle svého nového kouče velmi dobrý výkon. Zůstane však druhý nejlepší kanonýr minulé sezony v Edenu i v sezoně 2015/2016?

„Milan Škoda hrál velmi dobře, byl na hřišti šedesát minut a vypracoval si jednu nebo dvě šance. Jsem jedině rád, že se uzdravil, a doufám, že už to zranění už úplně odeznělo,“ uvedl pro oficiální slávistický server slavia.cz Dušan Uhrin mladší.

„Přál bych si, aby Milan Škoda v kádru zůstal,“ řekl ostatně Uhrin v době, kdy slávistický ligový tým přebíral. Jenže. Jak už se psalo v médiích, objevil se i nápad „zabalit Milana Škodu do balíčku se záložníkem Jaromírem Zmrhalem“, o něhož byl po ME hráčů do 21 let v Česku také zájem. Naposledy to konstatoval deník Sport a není to žádná novinka.

Ostatně i brankáře Karla Hrubeše, jenž se v české „jedenadvacítce“ rovněž mihl, museli trenéři červenobílých v Synot lize opakovaně stavět, aby mohl být po „malém EURO“ prodán do zahraničí. To se však nakonec ukázalo jako velmi kontraproduktivní, Hrubeš kvůli svým slabším výkonům z nominace „21“ na jaře vypadl a Slavia navíc přišla o několik cenných bodů.

Zájem byl ze Švýcarska, Řecka i Německa


Jak shrnul Sport, pokud jde o Milana Škodu, už na konci jara se na něj poptávaly švýcarské kluby FC Basilej a Grasshoppers Curych, řecký Olympiakos Pireus, německé 1. FC Kaiserslautern a SC Padernborn 07. Prosákly i informace o zájmu dalšího bundesligového klubu z Augsburgu.

„Zájemci se třeba ptali, proč Milan dal tolik gólů až v tomto ročníku, proč se neprosazoval dříve? Jakou máme záruku, že se mu bude střelecky opět dařit, atd.,“ prozradil Škodův hráčský agent Jiří Stejskal. „Odpověděl jsem jim, že Škoda, že musel jistý čas hrávat stopera, protože na hrotu slávistického útoku byl v té době Tomáš Necid,“ dodal Stejskal.

Slavia, tedy její majitel Aleš Řebíček, údajně požaduje za Škodu třicet milionů korun, což je za fotbalistu, jemuž bude v lednu už třicet let, docela hodně. Proto ten nápad „se Zmrhalem v balíčku“.

„Už jsem i tuto možnost s jeho agentem konzultoval,“ přiznal ve Sportu Stejskal. Jaromíra Zmrhala zastupuje rakouský manažer Thomas Böhm ze společnosti Grass in Green.

Koho Slavia koupí a prodá? Jasněji má být ve čtvrtek


Co se týče současného stavu Slavie před ligovým startem, je Dušan Uhrin mladší dle svých slov spokojen.

„Jsem spokojen, protože jsme s Ufou (0:0 – pozn. aut.) sehráli velice kvalitní utkání s tvrdým soupeřem. První půle byla velice dobrá, nastřelili jsme břevno a měli ještě další dvě šance. Soupeř se dostal až ve druhé půli k takovým dvěma pološancím. S celým soustředěním jsem spokojený, protože to, co jsme měli odtrénovat, jsme odtrénovali a věřím, že budeme kvalitně připraveni,“ prohlásil Uhrin.

A základní sestava na ligu? „Nejasné je ještě jedno nebo dvě místa, jinak ano. Domnívám se ovšem, že potřebujeme posily na celkové zkvalitnění kádru. Doufám, že se nám tým ještě podaří doplnit. Určitě nastanou změny směrem ven i dovnitř, uvidíme jen, jak dopadnou jednání mezi jednotlivými kluby,“ dodal nový slávistický trenér.

„Pracujeme 24 hodin, dolaďujeme kádr,“ prohlásil rovněž nový generální ředitel a předseda slávistického představenstva David Trunda. „Více budeme vědět ve čtvrtek,“ dodal Trunda.

To se týká i případného setrvání, či odchodu Milan Škody a Jaromíra Zmrhala. Pro Uhrina i slávistické fanoušky by možná bylo největší letní „posilou“, kdyby oba v kádru zůstali.

Podle informací HATTRICKU se ani Milan Škoda nikam bezhlavě nehrne. Možná si dobře uvědomuje, že do národního týmu, jehož dres poprvé okusil na pár minut 12. června 2015 v kvalifikačním duelu ME 2016 na Islandu (1:2), je snadnější cesta ze Slavie než z nejistého zahraničního angažmá. Zvlášť když Češi v poslední době v cizině až příliš často sedávají na lavičce náhradníků či dokonce na tribuně.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK