Sparta znovu prohrála, trenéra Bílka trápí ofenziva

Sparta Praha dnes prohrála v dalším přípravném utkání na španělském soustředění 0:1 s ruským Rostovem brankou z penalty, kterou soupeř proměnil v 60. minutě. Trenér Michal Bílek byl zklamaný z nulové útočné produktivity svého týmu, v němž se premiérově objevil exliberecký Juraj Ančic.

Třetímu přípravnému utkání Sparty vytvořilo kulisu slunečné, ale větrné počasí a v soupeřově sestavě také někdejší sparťanský obránce Martin Horák. "V prvním poločase to bylo vyrovnané utkání a po přestávce jsme byli aktivnější. Sice o výsledku rozhodla vymyšlená penalta, ale to nic nemění na tom, že jsme zklamali v ofenzivě," řekl kouč po utkání v rozhovoru pro ČTK.

Dvacet minut po brance ruského klubu se sparťané marně dožadovali penalty za faul na Tomáše Juna. V závěru pak neproměnili několik nadějných příležitostí a Tomáš Kóňa v těžké pozici trefil tyč.

Právě útočná činnost zatím na soustředění trápí Bílka nejvíce. "Sice dnes nastoupila poněkud odlišná sestava, abychom rozložili zatížení mezi hráče, ale měli jsme se prosadit lépe," uvedl trenér, který se nácviku v ofenzivě hodlá věnovat i ve zbytku přípravy. S Ančicem prý byl poměrně spokojen, ale na jeho kondici prý byl znát výpadek po zranění.