Devítigólovou přestřelku o Superpohár ovládla Barcelona

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Španělská Barcelona získala další trofej, když v Tbilisi porazila v bitvě o Evropský superpohár Sevillu 5:4 po prodloužení. Katalánci vedli již 4:1, ale Sevilla dokázala vyrovnat. V prodloužení však opět udeřili šampioni Ligy mistrů a po loňském treblu opět rozšířili svou sbírku úspěchů.

Kdo přišel do hlediště o čtvrt hodiny později, musel se pořádně divit. Na světelné tabuli tou dobou už totiž svítilo skóre 2:1 pro Barcu. Sevillu totiž z přímého kopu poslal do vedení Banega, ale vzápětí se ve své parádní disciplíně předvedl i Messi. Na jeho střelu ze standardní situace gólam Beto nedosáhl a to samé se opakovalo i o pár minut později.

Katalánci ještě před poločasem přidali další gól, když se po rychlém brejku trefil Rafinha. Krátce po změně stran zvýšil na 4:1 Suárez a zdálo se být jasno. V 57. minutě však snížil Reyes, dvacet minut před koncem proměnil penaltu Gameiro a v 81. minutě vyrovnal Konopljanka.

V něm se Sevilla zatáhla, čehož svěřenci trenéra Luise Enriqueho využili. Vítězný gól vstřelil ve 115. minutě Pedro, o jehož osudu na Nou Campu se hodně spekuluje. Ještě před vypršením prodloužení mohli hráči Sevilly vyrovnat, ale Coke ani Rami v nadějných pozicích mířili těsně mimo.

Zápas o Superpohár UEFA v Tbilisi:

Barcelona - Sevilla 5:4 po prodl. (4:4, 3:1)

Branky: 7. a 16. Messi, 44. Rafinha, 52. Suárez, 115. Pedro - 3. Banega, 57. Reyes, 71. Gameiro z pen., 81. Konopljanka. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Sev. Ir.), Connor (Skot.). ŽK: Mathieu, Pedro, Busquets, Alvés - Krychowiak, Coke, Banega, Immobile, Krohn-Dehli. Diváci: 50.000.

Barcelona: Ter Stegen - Alvés, Piqué, Mascherano (93. Pedro), Mathieu - Rakitič, Busquets, Iniesta (63. Roberto) - Messi, Suárez, Rafinha (78. Bartra). Trenér: Enrique.
Sevilla: Beto - Coke, Rami, Krychowiak, Trémoulinas - Iborra (80. Mariano), Banega - Reyes (68. Konopljanka), Krohn-Dehli, Vitolo - Gameiro (80. Immobile). Trenér: Emery.