Messiho chválil i Real. Co frustrovalo Pedra s Mascheranem?

Messiho chválil i Real. Co frustrovalo Pedra s Mascheranem?

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Ačkoliv technický sekretář Barcelony Roberto Fernandez sdělil, že španělský reprezentant Pedro požádal o přestup do Manchesteru United sám, podle rychlonohého křídelníka tomu tak není.

Devítigólovou přestřelku o Superpohár ovládla Barcelona

"Bylo to od Fernandeze nešťastné prohlášení. Takoví lidé by měli mlčet," kroutil hlavou svěřenec Luise Enriqueho, jehož slova publikoval web sme.sk. Za rozpoložení, které mělo daleko k ideálu, mohlo něco jiného. "Byl jsem naštvaný, že jsem nebyl v základní sestavě. Navíc když nemohl hrát Neymar," podotkl střelec vítězného barcelonského gólu ve finále evropského Superpoháru proti Seville.

Pedra chválil i hrdina duelu Lionel Messi. "Z Pedrova gólu mám velkou radost. Zasloužil si ho za všechno, co odevzdal ve prospěch našeho klubu," uvedl stránkami sme.sk citovaný osmadvacetiletý kapitán Argentiny, jenž však přiznal, že se pátý triumf v Superpoháru, čímž Barca vyrovnala AC Milán, nerodil vůbec lehce. "Hráli jsme velmi dobře padesát nebo šedesát minut. Pak jsme však na hřišti trpěli. Cítili jsme únavu," doplnil čtyřnásobný držitel Zlatého míče.

To, že úřadující mistr La Ligy v závěru odešel, potvrdil i jeho krajan Javier Mascherano. "Udělali jsme mnoho hloupých chyb, které nám zkomplikovaly život. Jsem z toho trošku frustrovaný," zůstal rozpačitý bývalý hráč liverpoolských Reds.

Jinak už se jen chválil Lionel Messi, jenž dal dvě branky ze dvou přímých kopů, což se mu stalo poprvé v profesionální kariéře. A to bez ohledu na klubovou příslušnost. "Messi opět ukázal, že je nezastavitelný. Je nejlepším hráčem celé fotblaové hitorie," pronesl na serveru sme.sk středopolař neúspěšné Sevilly Vitolo. "Ať už jste Madrista, nebo ne, musíte přiznat, že Messi je něco výjimečného. Neuvěřitelné," zaznělo na twitterovém účtu konkurenčního Realu Madrid.

Messi už má na svém kontě osmdesát branek v evropských pohárech, což je mimochodem stejné číslo, na jakém nyní sídlí největší hvězda zmíněného Bílého baletu Cristiano Ronaldo.