Blýská se Ďurišovi na lepší časy? Krejčí jeho dobrou formu vidí

Blýská se Ďurišovi na lepší časy? Krejčí jeho dobrou formu vidí

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Plzeňský Karel Krejčí mohl při svém debutu v roli plzeňského hlavního trenéra děkovat zejména Michalu Ďurišovi, jenž v závěrečných minutách dvěma góly skolil Olomouc v podstatě sám.

Plzeň se opět trápila

"Jsem spokojen s výhrou, protože tohle pro nás byl důležitý zápas. V domácím prostředí jsme měli povinnost vyhrát. Vítězství se ale nerodilo lehce, často jsme naráželi na zhuštěný obranný blok Olomouce. Po celý zápas jsme si vytvářeli převahu, ale dobře chytající brankář Buchta domácí několikrát podržel. O poločase jsem nabádal hráče, aby byli trpěliví. V závěru ta šance přišla a utkání jsme rozhodli. Jsou to pro nás nesmírně cenné tři body a věřím, že nás důležité vítězství povzbudí před odvetou play off Evropské ligy v Srbsku," připomněl blížící se pohárový duel na klubovém webu nástupce Miroslava Koubka.

Reprezentační spolupracovník Pavla Vrby přiznal, že to Viktoria neměla vůbec snadné, aby si po třech kolech připsala opět tříbodový zisk. "Měli jsme trochu problém s defenzivou Olomouce, která často zatažená. Chtěl jsem, abychom se prosazovali přes krajní prostory, protože střed hřiště byl často neprůchodný. Jsem velmi rád, že v závěru vyšla akce přes Jana Kovaříka, který dával míč před prázdnou bránu," pokračoval Krejčí na stránkách fcviktoria.cz.

Vlídná slova si našel i pro gólového hrdinu a slovenského reprezentanta Michala Ďuriše. "Jsem tu sice tři dny i s cestou, ale co jsem stihl pochytit z tréninků, tak Michal Ďuriš má dobrou formu. To, že rozhodl utkání, o něčem svědčí," zakončil Krejčí, jenž do utkání nemohl nasadit jeho krajana Patrika Hrošovského, jehož do boje nepustily drobné zdravotní trable.

Sám ofenzivně laděný Ďuriš však svůj výkon nepřeceňoval. "Nevím, jestli cítím formu, hlavní je, že vyhrává celý tým. Teď je před námi důležitý zápas v Srbsku, který chceme zvládnout. Pak nás čeká reprezentační přestávka, během které něco natrénujeme a připravíme se na další boje," zakončil fotbalista, jenž v uplynulém ročníku hostoval v Mladé Boleslavi.

Škoda už vládne střelcům: Budeme mít klid