Sparta, Plzeň i Liberec postupují, Teplice roli favorita nezvládly

[tag]MOL Cup[/tag] Zatímco v úterý si v tuzemském poháru zajistily postup do dalšího a již osmifinálového kola Zlín, Dukla a Ústí nad Labem, ve středu o to samé usilovaly další prvoligové celky Sparta, Teplice, Plzeň, Liberec, Brno i Jihlava.

Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

Aktuální lídr Synot ligy se ve třetiligovém Králově Dvoře představil hned s pěti cizinci v základní sestavě. V obraně operoval Steinhöfer, v záloze figurovali Konaté a Litsingi a do útoku poslal trenér Zdeněk Ščasný Fataie s Paixaem. Žádný z nich se však v průběhu prvního dějství i přes herní převahu neprosadil a udeřilo tak na druhé straně. Těsně před odchodem do kabin rozesmutnil brankáře Millera Volešák. Když už se zdálo, že účastník ČFL nejslavnější tuzemský klub vyřadí, v 90. minutě skóroval Petr Jiráček. Na sparťanské straně se z jedenáctky nemýlili Jiráček, Hušbauer, Krejčí, Kováč ani Fatai a díky tomu ,že domácí Petr nedal, Sparta zvítězila 5:4.

Plzeň, jejíž trenér Krejčí poslal do středečního měření sil Bolka, Matějů, Kučeru, Vůcha či Holendu, si žádný velký výlet neudělala, protože se představila v západočeském Tachově. V prvním poločase viděli přítomní diváci pouze jediný gól, o který se ve 38. minutě postaral exteplický Egon Vůch a favorit se tak mohl uklidnit. Definitivní pojistka ale přišla až v poslední minutě po trefě středopolaře Tomáše Hořavy.

Teplice prohrávaly v Pardubicích již od šesté minuty, kdy jejich obranu pokořil Petráň. Když se pak po půlhodině hry prosadil další východočeský hráč Pospíšil, ze souborem trenéra Davida Vavrušky to nevypadalo dobře. Třetí hřebíček do teplické rakve pak zasadil pět minut před koncem Valenta.

Druholigový Varnsdorf si na obhájce vítězství Slovan Liberec věřil a svou kůži nechtěl prodat lacino. V první půli se však hrálo bez branek. Na začátku té druhé už se však prosadili svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského, který mohl za přesný zásah ze 47. minuty pochválit exboleslavského záložníka Daniela Bartla. Ačkoliv Slovan dvakrát vedl (podruhé, když se z penalty prosadil Michael Rabušic), domácí vždy dvakrát srovnali. Do pokutových kopů poslal zápas v 90. minutě Halbich. Varnsdorf ale dokázal z pěti pokusů proměnit pouhé dva a účastník Evropské ligy tak triumfoval poměrem 3:2.