Sevilla zvládla půlhodinovou dohrávku a postupuje

Odveta čtvrtfinále španělského Královského poháru mezi Betisem a FC Sevilla skončila v úterý i po devadesáti minutách 1:0 pro FC, které tak postoupilo do semifinále soutěže.

Dohrávalo se pouze závěrečných 33 minut, když byl první zápas, hraný na stadionu Betisu před třemi týdny, přerušen poté, co byl hostující kouč Juande Ramos zasažen do hlavy lahví hozenou z hlediště. Ramos upadl do bezvědomí a musel být převezen do nemocnice.

Ke skandálnímu incidentu došlo po Kanouteho gólu v 56. minutě, který nakonec rozhodl o postupu favorita. V úterní dohrávané půlhodině už branka nepadla. Brankář Betisu Pedro Contreras musel předvést parádní zákroky proti šancím útočníka Alfara, záložníka Puerty a Daniela Alvese. Jedinou příležitost Betisu na vyrovnání spálil pět minut před koncem Brazilec Robert, který z hranice šestnáctky pálil těsně vedle.

Sevilla se tak připojila k trojici Getafe, La Coruňa a Barcelona. Tyto týmy postoupily už v únoru.