Kvintet nejhorších podpisů uplynulé sezóny

Kvintet nejhorších podpisů uplynulé sezóny

Každé léto mají kluby možnost posílit své stávající řady o nové tváře. Ne vždy je však nový příchozí vytouženou posilou a velké očekávání dokluše do bodu mrazu a změna angažmá vygraduje v obrovský zmar. Podívejme se na pět přestupů uplynulé sezóny, které si za rámeček nedají kluby ani samotní hráči.

Nákupy, které chtějí giganti z Anglie stihnout před Eurem

5) Aymen Abdennour (Valencie)


Tuniský střední obránce přišel do Španělska s velkou reputací z Monaka. Jeho vizitka byla skutečně skvělá, neboť v Ligue 1 inkasoval francouzský klub jen 26 branek a honosil se jednou z nejméně prostupných obran v celé Evropě. Ve Valencii měl nahradit Nicoláse Otamendiho, který odešel do Manchesteru City, ale tomu se tak příliš nestalo. Finální umístěni v tabulce a hra, kterou se tento tým prezentoval, je daleko za očekáváním.

[break]

4) Luiz Adriano (AC Milán)


Brazilský reprezentační útočník v dresu Šachtaru Doněck patřil k velmi lákavému zboží, po kterém prahl nejeden evropský gigant. Nakonec se jeho novým domovem stalo San Siro, ale milánské AC nemůže být po roce spolupráce příliš spokojeno. Sedmé místo v tabulce Serie A a čtyři vstřelené branky nejsou dobrou vizitkou pro obávaného kanonýra. Není proto žádným překvapením, že se nyní spekuluje o jeho letním odchodu.

[break]

3) Ivan Cavaleiro (Monaco)


Benfika Lisabon vypustila v minulém roce do světa svého odchovance, který měl být velkou hvězdnou nejen portugalské reprezentace. Dvaadvacetiletý Ivan Cavaleiro však v barvách Monaka neplní své předpoklady a po sezóně se může „pyšnit“ jen třemi brankami. Pro talentované křídlo, za které francouzský klub zaplatil 15 milionů eur, je to velmi bídný start mezi evropskou smetánkou. Navíc, když měl nahradit Martiala, kterému se v Manchesteru United daří na výbornou.

[break]

2) Park Jo Hoo (Borussia Dortmund)


Hráči z Asie jsou v posledních letech velkým trendem německé Bundesligy. Hned několika z nich se podařilo v tamní soutěži uspět, za zmínění stojí například Heung-Min Son, Shinji Kagawa nebo Makoto Hasebe. Mezi tuto smetánku však nelze zařadit devětadvacetiletého korejského reprezentanta. Park Jo Hoo přicházel z Mainzu jako velmi perspektivní hráč a na počátku to vypadalo, že bude velkým přínosem. Od zimní přestávky však spíše střídá a nefiguruje v plánech kouče Tuchela.

[break]

1) Memphis Depay (Manchester United)


Číslo sedm na dresu nenašlo na Old Trafford hodného majitele od chvíle, co Rudé ďábly opustil Cristiano Ronaldo v roce 2009. Nelze v tomto případě Van Gaalovi nic vyčítat, neboť Depaye měl ozkoušeného z nizozemské reprezentace, kde se mu dařilo a v Eredivisii byl po poslední sezóně vyhlášen králem střelců. Anglická nejvyšší soutěž mu ale zřejmě nevyhovuje a investice 34 milionů eur se zdá být velmi nevýhodná.

Liverpool otevírá brány brankáři z německé ligy. Kdo to je?