Matějovský: Je to nepříjemné, každý zná rumunské prostředí

Matějovský: Je to nepříjemné, každý zná rumunské prostředí

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Jak přijala sparťanská kabina los v Nyonu, který ji v rámci 3. předkola Ligy mistrů přivál do cesty rumunského giganta Steauu Bukurerešť?

Na Spartu se třepe Steaua Bukurešť. Kam pojede Viktoria?

"Ať by nám los určil kohokoliv z té pětice možných soupeřů, tak nemá cenu říkat, co je a co není hratelné. Rozhodne se jako vždy až na hřišti. Musíme se na ně dobře připravit a být sami v optimální formě. Základní informace o nich máme, ale budeme samozřejmě intenzivně shánět další podrobnosti. Skončili pátí v základní a pak druzí v nadstavbové části, mají tam šest reprezentantů a hrají 4-2-3-1. To jsou asi nejpodstatnější informace, které mě ihned napadají. Další věci budeme sledovat a studovat," pronesl hlavní trenér Zdeněk Ščasný, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Jediné, co ho mrzí, že se začíná v Generali aréně a rozhodovat se bude na půdě soupeře. "V tomhle případě by bylo asi trochu lepší začínat venku, v ostatních případech by nad tím asi tolik nepřemýšlel. Až si je pořádně nastudujeme, budeme schopní určit, jaký systém a způsob hry na ně bude platit," pokračoval bývalý stratég Panathinaikosu Atény, Viktorie Žižkov či Teplic.

Hráčskou kabinu pak názorově reprezentoval velezkušený Marek Matějovský. "Je to rozhodně kvalitní tým. Je to nepříjemné v tom, že všichni známe rumunské prostředí. Fanoušci jsou hodně temperamentní a odveta z tohoto pohledu může být složitější, než kdyby se hrálo někde jinde. Ale je to stejné jako se samotným losem, člověk si nevybere a neovlivní to," doplnil někdejší středopolař Mladé Boleslavi či Readingu.

Sparta už na Bukurešť narazila v rámci zimní přípravy před pár lety a tehdy odešla poražena 0:3. "Poslední zápas se Steauou jsem na soustředění v Turecku nehrál, protože jsem měl nějaké střevní problémy a zůstal jsem dokonce na hotelu, ani jsem nešel na hřiště. Kluci hned zmiňovali, že měli velkou kvalitu a nebude to nic jednoduchého," varoval spoluhráč Dočkala, Váchy či Frýdka, jehož slovy vyšla na webu sparta.cz.

Na Letné si vysnili základní skupinu, kvůli níž bude třeba ve čtyřech zápasech odstranit dvě překážky. Steaua je první z nich. "Informací zatím moc nemáme, ale věřím, že trenéři vše pečlivě zmapují a nachystají nás na sto procent. Postoupit do základní skupiny je pro nás pořád velkým snem a cílem. Musíme ale samozřejmě brát v potaz sílu soupeře, která je obrovská, i když to není pravděpodobně pro většinu tak zvučné jméno. Musíme věřit ve vlastní síly a udělat vše pro postup," uzavřel Matějovský.