Tottenham zdolal Reading, vyhrál počtvrté v řadě

Hráči Tottenhamu Hotspur porazili v nedělním utkání 31. kola anglické Premier League na domácím hřišti Reading 1:0 a dosáhli už na čtvrtou výhru v řadě. Spurs se v tabulce posunuli na šesté místo a jsou ve hře o evropské poháry.

Od úvodu utkání se hraje ve velkém tempu. Domácí Tottenham spálil v prvních deseti minutách tři gólové šance - v dobrých pozicích se neprosadili Keane ani Berbatov. Na druhé straně nastřelil hlavou ve 13. minutě tyč Lita.

V 21. minutě nevyšel ideálně oblouček z hranice šestnáctky Keanovi, gólman Hahnemann byl pozorný. Reading ovšem jen nebrání a vyráží do nebezpečných protiútoků. Po půlhodině hry neprostrčil při přečíslení tři na jednoho domácí Jenas míč do gólové šance na zcela volného Berbatova. Také Tottenham měl vzápětí štěstí, když do Sidwellovy rány z hranice šestnáctky skočil na poslední chvíli Zokora.

Rozhodujícím momentem prvního poločasu byla situace z 39. minuty. Hostující Greg Halford zahrál v šestnáctce rukou a následnou penaltu bez potíží proměnil ranou k levé tyči kapitán Tottenhamu Robbie Keane.

V závěru první pětačtyřicetiminutovky se zranil brankář Hahnemann a musel jej vystřídat Federici. Po necelé hodině zahrál v pokutovém území efektně přes hlavu Berbatov, míč se dostal k volnému Jenasovi, který jej z voleje dopravil do sítě - podle mínění sudích stál ovšem hráč domácích v ofsajdu.

Krátce poté pálil nebezpečně z hranice šestnáctky Malbranque, ale jeho střela končí těsně vedle pravého horního rohu Federiciho svatyně. Tempo zápasu je vysoké i v závěrečných minutách. Fotbalisté Readingu se snaží vyrovnat a vrhají všechny síly do útoku, "Kohouti" chtějí naopak svůj hubený náskok pojistit. V 77. minutě mohl rozhodnout Berbatov, ale Federici předvedl další skvělý zákrok a o chvíli později jej zblízka neprostřelil Defoe. Tottenham už přes další slibné příležitosti Defoea skóre neposunul a ani Reading už gól nevstřelil. Spurs vyhráli počtvrté v řadě a posunuli se na šestou příčku v tabulce.