Jediným českým střelcem Vydra. Kdo byl vidět a kdo ne?

[hot]ČEŠI V AKCI[/hot] České trápení v evropských soutěžích pokračuje. Ze všech legionářů se o víkendu dokázal prosadit pouze Matěj Vydra, důležitou asistenci si pak připsal Gebre Selassie. Úspěšný byl také Petr Čech s dalším vychytaným čistým kontem. Jinak se Češi zapisovali do statistik jen díky žlutým kartám, to se povedlo Brabcovi, Procházkovi, Kolářovi a jako již tradičně Pavelkovi.

Německo

Kadeřábkův Hoffenheim vyhrál 2:1 v Ingolstadtu a posunul se už na sedmé místo. Český obránce kvůli přechodu na tříobráncový systém poprvé nastoupil na levé záloze.

Brémy opět bodovaly. V Darmstadtu remizovaly 2:2 a české duo Gebre – Drobný bylo u toho. Český bek si dokonce připsal asistenci na první branku.

Norimberk podruhé v řadě vyhrál a zmizel ze sestupového pásma. Ondřej Petrák odehrál celé utkání a pomalu se zabydluje v základní sestavě.

Darida stále marodí s kotníkem.

Anglie

Petr Čech si připsal další nulu, když Koscielny v poslední minutě rukou zachraňoval výhru Arsenalu 1:0 nad Burnley.

Derby County ztratilo v poslední minutě výhru. Za gól Matěje Vydry nakonec bralo jen bod a je dvacáté.

Zato Brightonu se daří. O víkendu vyhrál 2:1 v Sheffieldu a je čtvrtý. Jiří Skalák šel na hřiště až čtvrt hodinky před koncem.

Libor Kozák nebyl ani na lavičce stejně jako Tomáš Kalas, jehož Fulham už měsíc nevyhrál.

Francie

Bordeaux podlehlo PSG 2:0, ale díky prohrám všech jeho konkurentům v tabulce je stále šesté. Jaroslav Plašil šel ze hřiště už v 57. minutě.

Itálie

Bologna s Ladislavem Krejčím podlehla doma Janovu těsně 1:0 a je jedenáctá. Český záložník šel ze hřiště v 63. minutě.

Sampdoria remizovala doma s Palermem. Po dlouhé době se na hřiště podíval i Patrik Schick, jenž nastoupil v 61. minutě.

Udinese padla doma s Laziem 3:0. Jakub Jankto nastoupil na závěrečnou čtvrthodinku.

Nizozemsko

Heracles remizovalo doma s Twente 1:1. Jaroslav Navrátil šel dolů v šedesáté minutě.

Václav Černý se stále nemůže dostat do áčka Ajaxu a už se nedaří ani jeho juniorce. Prohrála 2:1 a propadla se až na šesté místo. Český talent odehrál celé utkání, ale neprosadil se.

Dánsko

Midtjylland teprve podruhé v sezoně prohrál a je třetí. Filip Novák odehrál tradičně celé utkání na pozici levého obránce.

Brondby Kodaň vedlo po poločase nad Randers 2:0, do druhé půle nastoupil Jan Kliment a Brondby pouze dvakrát inkasovalo. 2:2 a je druhé.

Belgie

Genk porazil svého souseda v tabulce 2:1 a je devátý. Jakub Brabec si připsal pouze žlutou kartu.

Mouscron se Stefanem Simičem na stoperu vyhrál 4:1.

Švýcarsko

Basilej s Tomášem Vaclíkem v brance a Markem Suchým v obraně poprvé v sezoně nevyhrála. S Thunem pouze remizovala 1:1, ale je, a asi už navždy bude, první.

Young Boys potřetí v řadě jen remizovali. Tentokrát s Luganem 2:2. Jan Lecjaks odehrál jako již tradičně celý zápas.

Turecko

Porážku svého týmu 3:2 s explzeňským duem v sestave Gaziantepsporu nezvrátil Tomáš Sivok z Bursasporu. Rajtoral odehrál celý zápas a Kolář střídal se žlutou kartou v průběhu druhého poločasu. Tomáš Necid utkání sledoval pouze z lavičky.

David Pavelka si v první půli připsal žlutou kartu a druhé už nenastoupil, jeho Kasimpasa v ní nastřilela tři branky a poprvé v sezoně vyhrála.

Čelůstka se přesunul ze stopera na pravého beka a jeho Antalyaspor prohrál 3:1.

Osmanlispor Václava Procházky remizoval s Fenerbachce. Český stoper se zapsal do zápisu žlutým písmem.

Zdeněk Zlámal opět jen sledoval z lavičky jak jeho konkurent dostává postupně pět gólů.