Mertens dal dva góly, přesto se s LM loučí, Bayern v dvojzápase rozdrtil Arsenal 10:2!

OBSAHUJE VIDEO

V úterý byly na programu odvety dvou "předem rozhodnutých" zápasů. V Neapoli měli domácí jistou šanci na postup, bohužel se jim to ale nepovedlo. Nevyhráli ani Gunners, i když jejich šance na postup už před zápasem byla mizerná.

Celý první poločas hrála Neapol ve skvělé atmosféře a nabuzené diváky odměnila gólem v 24. minutě. Vše bylo jinak, výhra 2:0 by totiž Partenopei k výhře stačila. Do poločasu už ale tým Sarriho gól nevstřelil. Hororově však začal ten druhý, v 52. minutě totiž z rohového kopu hlavou vyrovnal kapitán hostí Sergio Ramos. Teoretickou šanci vymazal ten stejný hráč o pět minut později z téměř totožné situace, jeho střelu hlavou ale tečoval střelec prvního gólu Dries Mertens, jemuž byla branka připsána jako vlastní. Zbytek zápasu sice oba týmy útočily, z gólu se už však těsně před závěrečným hvizdem radoval pouze Alvaro Morata a po zápase tak na tabuli svítil výsledek 1:3. Celkové skóre dvojzápasu je tedy 2:6.

Arsenal už před zápasem věděl, že postup je více než nepravděpodobný. Gunners ale i přesto hráli o čest a v 19. minutě otevřel jejich útočník Theo Walcott. Na začátku druhé půle ale byla odpískána penalta pro Bayern se žlutou kartou pro Koscielného, jenž si svými řečmi nepřímo řekl o kartu tmavší barvy. Arsenal tak musel dohrávat v deseti, což Bayern nabudilo k další demolici. Po domácí výhře 5:1 si udělal v Londýně další skvělou one-team show a kromě proměněné penalty Roberta Lewandowského se hráči týmu Carla Ancelottiho trefili ještě čtyřikrát. Mezi střelce se zapsali ještě Douglas Costa, Arjen Robben a Arturo Vidal. Bayern v Londýně vyhrál 5:1 a celkové dvojzápasové skóre tedy činí neuvěřitelných 10:2 ve prospěch německého mistra!

Zajímavostí tedy je, že oba týmy vyhrály stejným výsledkem, jako zápas domácí.

Neapol - Real Madrid 1:3 (1:0)
Branky: 24. Dries Mertens - 52. Sergio Ramos, 57. Dries Mertens vl., 90+1. Morata
Celkové skóre dvojzápasu: 2:6

Arsenal - Bayern Mnichov 1:5 (1:0)