Jenas připravil Arsenal o výhru až v nastaveném čase

Londýnský Arsenal remizoval v sobotním zápase 35. kola anglické Premier League s Tottenhamem Hotspur na jeho hřišti 2:2 a opět ztratil v boji o třetí příčku v tabulce. Liverpool, který porazil Wigan 2:0, už má před Kanonýry z Londýna čtyřbodový náskok.

Hrálo se v pořadí už 140. severolondýnské derby. Arsenalu se v poslední době nedařilo, v posledních šesti utkáních třikrát prohrál a propadl se na čtvrté místo. V posledním týdnu ovšem Gunners naznačili zlepšení a dvakrát v řadě vyhráli. V základní sestavě hostí opět nastoupil i Tomáš Rosický, ve druhém poločase byl ovšem střídán.

Jen padesát vteřin stačilo domácím hráčům k tomu, aby se prosadili do první velké šance. Berbatov se dostal sám před Lehmanna, ale jeho lob skončil těsně vedle pravé tyče. Hraje se útočný fotbal, domácí jsou v úvodu aktivnější. Hosté předvedli náznak parádní akce v 10. minutě, kdy po Hlebově přihrávce přiťukl patou míč Ljungberg Adebayorovi, který prostřelil gólmana Robinsona - rozhodčí ovšem odpískal těsný ofsajd.

Ve 23. minutě zkoušel přímou ránu z trestného kopu 30 metrů od brány Jermain Jenas, avšak těsně přestřelil. Arsenal ve druhé polovině první pětačtyřicetiminutovky vyrovnal hru a diváci na White Hart Lane sledují otevřenou bitvu.

Aktivní Berbatov po necelé půlhodině hry obešel na pravé straně Clichyho, pronikl před bránu, ale jeho tečovaná rána z úhlu trefila jen boční síť. Trefil se ovšem jeho útočný kolega Robbie Keane, který vzápětí po Jenasově centru od rohového praporku usměrnil za Lehmannova záda hlavičku Dawsona - 1:0. Deset minut před koncem poločasu ještě po Diabyho chybě a přihrávce Berbatova těsně minul pravý horní roh Lehmannovy brány Zokora. Arsenal spálil stoprocentní šanci v závěru - Eboue se uvolnil na hranici šestnáctky a z úhlu trefil tyč. Dorážku do prázdné brány pak nezvládl Adebayor.

Druhý poločas zahájili "Gunners" ve snaze vyrovnat tlakem. Domácí náporu dlouho odolávali, přestože ve 52. minutě po Fabregasově centru z rohu trefil hlavou tyč Kolo Touré. Následnou ránu Rosického efektně zlikvidoval Robinson. Arsenal má smůlu a trefuje pouze brankovou konstrukci - břevno za Robinsonem zvonilo i po hlavičce Adebayora po hodině hry.

Za přílišnou pasivitu potrestal domácí až v 64. minutě po Fabregasově centru Touré, který si zaběhl za obránce a zblízka napálil Robinsonovy nohy, od nichž se míč odrazil do sítě - 1:1. Tottenham se probudil až po vyrovnávací brance, ale rozjetý Arsenal přidal další branku - v 77. minutě se prosadil Adebayor, který opět po centru Fabregase v šestnáctce přeskočil Jenase a napálil hlavou míč pod břevno. Domácí přesto ještě dokázali vyrovnat - trefil se až v 5. minutě nastavení po pasu Malbranqua Jenas.

Liverpool nedal šanci Wiganu, Bolton si nepolepšil

[obrazek id="6866"]Liverpool doma zásluhou dvou branek holandského snajpra Dirka Kuijta porazil Wigan 2:0 a před čtvrtým Arsenalem má už čtyřbodový náskok. Bolton si v boji o evropské poháry nepolepšil. Šestý tým soutěže vedl doma nad nováčkem z Readingu ještě v 84. minutě 1:0, když si dal pětadvacet minut před koncem vlastní gól hostující Shorey. Jenže domácí v závěru úplně zkolabovali. Nejprve vyrovnal z penalty Doyle, který se vzápětí trefil i ze hry a těsně před závěrečným hvizdem ještě upravil na konečných 1:3 Hunt.

Bolton tak nepřeskočil v tabulce Everton, přestože ten rovněž prohrál na hřišti West Hamu, jehož hráči stále nevzdávají boj o záchranu. O hubené výhře domácích 1:0 rozhodl už ve 13. minutě Zamora. West Hamu nahrál i nerozhodný výsledek zápasu jeho dvou největších rivalů v boji o udržení v soutěži. Sheffield United vyválčil na hřišti Charltonu bod po remíze 1:1.

Stejný výsledek se zrodil i v dalších dvou duelech Fulhamu s Blackburnem a Watfordu s Manchesterem City. Poslední sobotní zápas mezi vedoucím Manchesterem United a Middlesbrough se hraje v těchto chvílích. United musejí vyhrát, aby měli jistotu, že udrží tříbodový náskok před druhou Chelsea.

Manchester United pouze remizoval s Middlesbrough

[obrazek id="6869" zarovnani="vpravo"]V anglické Premier League se začíná dramatizovat souboj o titul, vedoucí tým ligy Manchester United dnes totiž pouze remizoval s Middlesbrough 1:1. Pokud v neděli obhájce titulu Chelsea porazí Newcastle United, může čtyři kola před koncem stáhnout náskok Manchesteru na pouhý bod. Oba celky navíc čeká v předposledním kole vzájemný zápas v Londýně.

Tým trenéra Alexe Fergusona se sice dostal do vedení už ve 3. minutě díky brance Kierana Richardsona, ale hostům se podařilo hned po přestávce vyrovnat, když se trefil Australan Mark Viduka. V poslední minutě navíc mohli United děkovat rozhodčímu, že nezapískal penaltu po zákroku obránce Johna O'Shea na I Tong-kuka.