Hradec uštědřil Třinci čtvrtou porážku v řadě

Dvě branky Tomáše Boušky zajistily fotbalistům Hradce Králové vítězství 3:1 v Třinci, který prohrál ve druhé lize již počtvrté za sebou. Domácí dohrávali sobotní zápas 22. kola bez vyloučeného brankáře Vreštiaka, jenž v nastaveném čase zavinil penaltu.

Do branky musel záložník Hupka, který nezabránil Bouškovi ve druhém gólu.

Hosté zatlačili třinecké hráče v úvodu před jejich pokutové území a hned v páté minutě chybu domácích obránců potrestal po přihrávce od Semeráka Černý. Moravané vyrovnali z náhodné akce, když po centru Vavruši skóroval Malíř. Ve 36. minutě obrana Třince udělala další hrubku a Vreštiakam vyraženou střelu poslal nikým neobsazený Bouška podruhé do sítě.

Po přestávce se domácí sice snažili zlepšeným pohybem znovu dotáhnout manko, pozorná obrana Východočechů ale všechny šance odvrátila. Ve druhé minutě nastavení srazil třinecký brankář v pokutové územím střídajícího Hableho a Bouška zpečetil výhru Hradce.

Výsledek:

Třinec - Hradec Králové 1:3 (1:2)
Branky: 26. Malíř - 36. a 90+2. z pen. Bouška, 5. Černý. Rozhodčí: Hájek - Čecháček, Czene. ŽK: Lisický - Wozniak. ČK: 90+2. Vreštiak (Třinec). Diváci: 582

Třinec: Vreštiak - Lisický, Čelůstka, Pindor, Vavruša (79. Szmek) - Malíř, Ceplák, Cieslar (58. Hupka), Martinčík - Janeček, Kořínek (66. Maceček). Trenér: Hajný.
Hradec Králové: Podhajský - Přibyl, Karal, Wozniak, Filip - Poděbradský (78. Hable), Černý (84. Kanda), Bouška, Rezek - Pilař, Semerák (64. Dvořák). Trenér: Klusáček.

Jakubčovice opět doma prohrály

Hráči Jakubčovic nedokázali potvrdit výhru z minulého kola v Hradci Králové a podruhé za sebou doma prohráli. Tentokrát si tři body z Fulneku odvezli po bitvě nováčků druhé ligy hráči Zenitu Čáslav.

Už v deváté minutě chyboval domácí stoper Doležal a jeho kolega z obrany Kuděla zastavil pronikajícího Klesu jen za cenu žluté karty. K nařízenému trestnému kopu se postavil Mráz a ze 40 metrů vyslal na jakubčovickou brankuu ránu, za kterou se gólman Kollár jen ohlédl. Domácí se do největší šance dostali ve 42. minutě, kdy mohl po Daňkově centru za obranu střílet Proházska. Ovšem podklouzl a bylo po šanci.

V 72. minutě poslal dlouhým výkopem míč až na Kunáška brankář Čáslavi Švenger. Hostující záložník, ač tísněn Františkem Hanusem, se dokázal s míčem prodrat až před branku a trefil volný prostor mezi Kollárem a tyčí.

Výsledek:

Jakubčovice - Čáslav 0:2 (0:1)
Branky: 9. Mráz, 73. Kunášek. Rozhodčí: Vysloužil - Douda, Tacina. ŽK: Kuděla, Daněk - Šrámek, Haniak, Podrazký. Diváci: 423.

Jakubčovice: Kollár - Kuděla, Doležal, Krajčovič, Daněk (70. Jašurek) - Kopta (46. Krohmer), Fischer, Fr. Hanus, Baránek - Svatonský (58. Kunc), Prohászka. Trenér: Bittengel
Čáslav: Švenger - Gross, Mráz, Šrámek, Širanec - Kurak (83. Michal), Haniak, Podrazký (88. Brabec), Kunášek - Urban (78. Jirouš), Klesa. Trenér: Zákostelský

Olomouc porazila Ústí

Dvěma góly v nastaveném čase strhli fotbalisté HFK na svou stranu vítězství v duelu s Ústím nad Labem, které od 16. minuty vedlo. V úvodu utkání měli domácí územní převahu, ale žádnou brankovou příležitost si proti dobře hrající obraně soupeře nevypracovali. Ústečtí se dostali před olomouckou branku až po čtvrthodině, kdy kopali tři rohy za sebou. Domácí obrana stačila míč odvrátit po dvou střelách z dálky, do třetice však byli hosté úspěšní. Kapitán Tomáš Novák vypálil z 18 metrů a míč skončil v levém horním rohu Doležalovy branky. Minutu poté mohl Krutý vyrovnat, ale míč z jeho hlavy skončil na levé tyči.

Ve druhém poločase si domácí vytvořili tlak, ale několik šancí na vyrovnání nevyužili. Až v 57. minutě překvapil brankáře Nováka Da Silva střelou k pravé tyči z dobrých 25 metrů. Brazilský fotbalista mohl za chvíli dát i druhý gól, ale Novák včas vyběhl. O výsledku se rozhodlo až ve čtyřminutovém nastavení. Nejprve ústecký Vondrášek sám před Doležalem přestřelil branku, z protiútoku prošel Škuta po pravé straně a jeho střílený centr usměrnil nešťastně nad brankáře Nováka do vlastní sítě obránce Džuban. Ihned po rozehrání poslal dopředu Da Silva střídajícího Korčiána, který střelou k opačné tyči přidal třetí branku Olomouce.

Výsledek:

HFK Olomouc - Ústí nad Labem 3:1 (0:1)
Branky: 57. Da Silva, 90+2. vlastní Džuban, 90+3. Korčián - 16. T. Novák. Rozhodčí: Štěrba - Chytil, Urban. ŽK: Da Silva, Josefík (oba Olomouc). Diváci: 890.

HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, O. Kalvoda, Kotůlek, Josefík - Škuta, Lukášek, Grim (71. Dadák), Krutý - Kazár (87. Korčián), Da Silva (90. Los). Trenér: Kalvoda
Ústí: R. Novák - Palša, Džuban, T. Novák, Dvořák (90. Šimek) - Vondrášek, Martykán, Karlík, Fousek, Zoubele (82. Stárek) - Procházka (70. Mašanský). Trenér: Rys

Novotný rozhodl o vítězství Žižkova

O vítězství Žižkova rozhodla už v 18. minutě dělová rána Novotného z 30 metrů poté, co se němu dostal odražený míč po přímém kopu Guľy. Roli favorita hosté splnili pouze v prvním poločase, kdy měli další šance Šťastný, Kalod a Švancara, ale všem třem chyběla přesnost při zakončení.

Druhých 45 minut měli navrch domácí fotbalisté, ale před brankou se neprosadili. V 58. minutě vytlačil Hanusovu tvrdou střelu Bartalský reflexivně mimo tyče, poté po hlavičce Dombiho zaskočil za již překonaného gólmana Žižkova Labant. V 86. minutě orazítkovala Hanusova hlavička břevno branky Viktorie.

Výsledek:

Hlučín - Žižkov 0:1 (0:1)
Branka: 18. Novotný. Rozhodčí: Možíš - Mikel, Santarius. ŽK: Volek, Štýbar, Bogdaň, Hanus, Hornyak - Šťastný, Stracený. ČK: 90+2. Stracený.

Hlučín: Kosmál, - Volek, Štýbar, Sáblík, Hornyak - Žižka, Bogdaň (46. Moravčík), Prokeš, Tóth (46. Dombi) - Hanus, Havlíček (80. Tirer). Trenér: Cviertna
Žizkov: Bartalský - Kučera, Labant, Šťastný, Jambor - Novotný, Guľa (81. Bažík), Král, Stracený - Švancara (90. Demjan), Kalod. Trenér: Skalba