Ratíškovice zvládly důležité utkání s Doubravníkem

Fotbalisté Ratíškovic porazili v důležitém utkání o záchranu Doubravník 5:1. Za vysokým vítězstvím šli domácí hned od začátku utkání a vedoucí branky se dočkali v 19. minutě, kdy se prudkou střelou prosadil Kotásek. V 32. minutě vystřelil z vápna Novák a bylo to 2:0. Na začátku druhého poločasu mohl pojistit vedení Blaha, ale nabídnutou penaltu nevyužil. V 52. minutě se domácí radovali potřetí, Kotásek vystřelil "falšovanou" střelu pod břevno a jeho rána skončila až v síti. Hostům se podařilo snížit Jarošem, ale domácí Ňorek (81. minuta) a Petrú (85. minuta) uzavřeli výsledek na 5:1.

Bohunice prohrály s Kyjovem 0:1. Nadprůměrné utkání rozhodl v 87. minutě kyjovský Robin Dobeš, který usměrnil míč hlavou po zahraném přímém kopu. "Vyrovnaný zápas, na župní přebor hodně kvalitní až nadprůměrný. Měli jsme dvě vyložené brankové příležitosti, ale Kroupa neproměnil ani samostatný nájezd a 5 minut před koncem jsme dostali branku ze standardní situace. Výsledku by spíše slušela remíza," řekl bezprostředně po utkání Luboš Kučerňák, trenér Bohunic.

Dědicím se v jarní části soutěže nedaří. Prohrály třetí z pěti utkání, které sehrály v jarní části. Tentokráte nestačily na zachraňující se Hrušky a podlehly jim 0:3. Domácí byli po celé utkání jasně lepší, ale v prvním poločase se neprosadili. Skóre se poprvé měnilo ve 48. minutě, Bečka se prosadil střelou z trestného kopu - 1:0. V 63. minutě - po rohovém kopu - Čermák - 2:0. V 75. minutě byl po dvou žlutých kartách vyloučen dědický Slezák. O pět minut později se po přihrávce Vyrubalíka prosadil - podruhé v zápase - Bečka. Domácí v utkání ještě nastřelili 2 tyče, ale to je mrzet nemusí, výhra nad druhým mužstvem tabulky zvedla jejich zachranářské šance.

Mokrá přišla před zápasem s Veselí o dva hráče. Disciplinární komise JmKFS potrestala Vojtíška s Drnovským zákazem startu v 6 následujících utkáních. Dnes byl navíc hned v 11. minutě vyloučen Kříž a v 59. minutě Valihrach (oba po dvou žlutých kartách). Veselí toho dokonale využilo a přímo deklasovalo domácí Mokrou 5:0 a v jarní části ještě nepoznalo hořkost porážky. Veselský Pavel Velecký vstřelil už třináctou branku v letošní sezóně.

V posledním dnešním utkání porazily Rosice Moravský Krumlov 2:0 a potvrdily tak vítězství z Dědic. Utkání ovlivnila 33. minuta a druhá žlutá karta pro krumlovského Vlka a následné vyloučení. Do té doby bylo utkání vyrovnané. Hned po nástupu do druhého poločasu se dostal míč do vápna a domácí Pšikal ho uklidil do branky - 1:0. Pro Jana Pšikala to byla jubilejní desátá trefa v sezoně. V 73. minutě pojistil vedení Veselý, jehož hlavička po rohovém kopu skončila v brance - 2:0. V 78. minutě byl ještě vyloučen - opět po druhé žluté kartě -krumlovský Horák. Rosice se přiblížily v tabulce svému dnešnímu soupeři na rozdíl jednoho bodu.

19. kolo ve výsledcích

FK Baník Ratíškovice - SK FC Doubravník 5:1 (2:0)
Branky: 19. Kotásek, 32. Novák, 52. Kotásek, 81. Ňorek, 85. Petrú - Jaroš
Rozhodčí: Pospíšil Diváků: 100
Ratíškovice: Pelíšek – Kadlčík, Mačuda (83. Huspenina), Šebek, Koplík (64. Příkazký), Petrú, Novák (71. Vymyslický), Ňorek, Kopl, Kotásek Blaha
Doubravník: Šmerda – Hečko, Stehlík, Giert, Darkwah, Illek, Jaroš, Pivovarčík, Bukal, Kapoun, Had

Tatran Brno Bohunice - 1. VMG Kyjov 0:1 (0:0)
Branka: 87. Dobeš R.
Rozhodčí: Donneberger Diváků: 50
Bohunice: Cívka – Konečný, Hanousek, Svoboda, Švrčina, Perníkář, Novotný, Kroupa, Beneš, Fencák, Krejčí (85. Šmíd)
Kyjov: Cahlík – Půček, Žaroský, Šimeček, Holeček, Macek Sv., Kučera, Hrbáček, Macek T., Dobeš R., Svoboda

Sokol Luna Hrušky - Sokol Dědice 3:0 (0:0)
Karel Bečka (Hrušky): V prvním poločase jsme byli zbytečně nervózní, když jsme neproměnili tři vyložené šance. Naštěstí nám soupeř tentokrát nedal branku. V momentě kdy jsme dali branku, tak z hráčů spadla nervozita a vstřelili jsme další dvě branky. Myslím si, že jsme byli po celé utkání lepším týmem.
Vítězslav Zbořil (Dědice): Dnes jsme hráli hodně špatně. Je sice pravda, že jsme odjížděli skoro v 11 lidech, ale na to se vymlouvat nechci. Hrušky vyhrály zaslouženě, mohli jsme prohrát i vyšším rozdílem.
Branky: 48. Bečka, 63. Čermák, 80. Bečka
Rozhodčí: Novák P. Diváků: 150
Hrušky: Hanzel – Srnec, Nešpor, Tichý, Nesrsta, Blinkal, Zugar, Vyrubalík, Akai, Bečka, Čermák - Filipovič, Horváth, Varga
Dědice: Plhal – Nociar, Holý, Slezák, Redek, Lžičák, Sigmund, Foldyna, Šmehlík, Tamáš, Měřínský – Vlach,Adamec

FC Slovan Rosice - FC Moravský Krumlov 2:0 (0:0)
Branky: 46. Pšikal, 73. Veselý
ČK: 33. Vlk, 78. Horák (oba Moravský Krumlov)
Rozhodčí: Gasnárek Diváků: 180
Rosice: Cvingráf – Richtr, Dufek, Hráček, Malata D., Kotásek, Veselý, Knotek, Pšikal, Chlup, Komárek
Krumlov: Novotný – Vlk, Zelníček, Hlučil, Horák, Caha (74. Procházka), Vybíral, Kocáb (75. Havlíček), Šeiner, Anders (85. Laml), Záviška

FC CVM Mokrá – Horákov - FC Veselí n.Moravou 0:5 (0:1)