Meteor se v Ďáblicích přece jen protrápil k vítězství

Meteor se v Ďáblicích přece jen  protrápil k vítězství

Z aktuálního postavení obou mužstev v tabulce pražského přeboru bylo před zápasem zřejmé, že si libeňští fotbalisté přijeli do Ďáblic pro tři body. To se jim sice podařilo ale domácí jim dlouho úspěšně vzdorovali. Po první půli byli dokonce blíže úspěchu, vedli totiž 1:0. A možná nebýt toho, že od 20.minuty hráli bez vyloučeného Bořka Jehličky, mohlo se v Ďáblicích zrodit překvapení.

Podle vstupu do utkání bylo jasné, že hráči Meteoru nechtěli nechat nic náhodě a začali velmi aktivně. V 5.minutě se na levé straně velmi elegantně uvolnil Kasman a přihrál do vyložené šance Fíčkovi, který trestuhodně přestřelil domácí branku. O dvě minuty později se v útoku hrající Rada snažil uvolnit, ale do šance jej za cenu žluté karty nepustil domácí Kejha. Tento ale ani další trestný kop za faul na Fíčka hosté nezužitkovali. Domácí se na polovinu hostí dostávali jen sporadicky. Po jednom takovém útoku a chybě Čepeláka se do šance dostal domácí Davídek, ale svoji příležitost nevyužil. Další minuty se hrálo opět před brankou Ďáblic. Brankou to zavánělo zejména okolo 15.minuty. To se napřed hezky uvolnil Krejčík a jeho střelu z dobrých pětadvaceti metrů brankář Željazkov vytěsnil mimo tyče své branky. Z následujícího rohu poslal Fíček centr přímo na hlavu nabíhajícího Daňhela, ale Željazkov jeho hlavičku opět zneškodnil. A jak to ve fotbale chodí, nedáš - dostaneš. V 18.minutě se domácí po rychlém rozehrání z vlastní poloviny dostali k pokutovému území Meteoru a nikým nestřežený Kožuch nedal brankáři Caudrovi šanci - 1:0. Tlak Meteoru po obdržené brance sice narůstal ale jeho hráči ne a ne najít skulinu v obraně soupeře. Z tohoto tlaku pramenily i časté fauly domácích. Dost důležitá byla v tomto směru 20.minuta. Na pravé straně dostal ideálně do běhu míč Fíček, namířil si to k soupeřově brance. Jen za cenu faulu, který byl oceněn už druhou žlutou kartou jej zastavil Jehlička. Od této chvíle hráli domácí pouze v deseti. Tomu také odpovídala jejich hra. Snažili se pozorně bránit a nenechat soupeře vystřelit na svoji branku. Ten byl sice ve stálém tlaku ale bez konečného efektu.
Do druhé půle nastoupil v hostujícím týmu místo Klíra Horák, který se hned po zahájení mazácky uvolnil, ale před brankou Željazkova spoluhráče nenašel. Ke změně skóre došlo v 52.minutě. Na nemohoucnost svých útočníků se už nemohl dívat Daňhel a pustil se s míčem do šestnáctky domácích. Ti jej sice zastavili ale jen za pomoci faulu, a pískala se penalta. Exekuce se ujal Fíček a srovnal na 1:1. Obraz hry se neměnil. Domácí se soustředili na bránění a hosté se snažili o vstřelení vítězného gólu. To se jim povedlo v 75 minutě. Fíček zahrával rohový kop, na který si na zadní tyči naběhl Horák a bylo to 1:2. Další minuty už nic, mimo několika žlutých a a další červené karty pro domácí, nepřinesly.
Karel Jeřábek (Meteor): Nechali jsme si dát zbytečný gól. Domácí hráli v deseti, měli jsme spoustu šancí, domácí už do ničeho nepustili, ale dlouho jsme nemohli dát gól. Nakonec jsme to přece jen dokázali otočit, takže jsem s vítězstvím spokojen.

SK Ďáblice – FK Meteor 1:2 (1:0)
Branky: 18. Kožuch – 52. Fíček z penalty, 75. Horák ŽK: Čáp, Jehlička, Kejha, Novák – Pasker, Čepelák, Fíček, Horák, Birma ČK: Jehlička, Kejha (oba Ďáblice) Rozhodčí: Stránský – Záruba, Handl Diváků: 110
SK Ďáblice: Željazkov – Čáp, Jeřábek, Jehlička, Felix (80. Fabián) – Kejha, Hrubý, Novák (80. Mihalík), Kožuch – Davídek, Lojín. Trenér: Václav Lojín.
FK Meteor Praha: Caudr – Pasker, Čepelák, Krejčík, Daňhel – Šmíd, Kasman (58. Birma), Klír (46. Horák), Kouble - Fíček, Rada (83. Kačerovský). Trenér Karel Jeřábek.