Jarní bída „uhlířů” pokračuje, tentokrát si body odvezly Háje

Přijeli si pro bod, jak říkal trenér hostí Petr Sýkora těsně před zápasem a nakonec si překvapivě odvážejí všechny tři. I bez klíčových opor Hartmana, Pospíšila a Ostrihoně dokázali na horké půdě v Košířích udržet od 9.minuty jednogólové vedení, které v závěru mohli nejméně dvakrát vylepšit. V sestavě domácích byla citelně znát neúčast Strnada a Ulricha. Přesto se mohli už ve 3.minutě radovat, jenže Vrňákovu dělovku vytlačil Tlustý nad břevno a z následného rohu letěla Hnátova hlavička těsně nad břevnem.

Zápas rozhodla již zmiňovaná 9.minuta, kdy Gabriška zastavil ve vápně pronikajícího Bičaníka a hlavní rozhodčí Hrubeš ocenil jeho zákrok jako penaltový. Sám postižený si postavil míč a polovysokou střelou prostřelil Vasiče. O dvě minuty později mohlo být srovnáno, avšak střelu Vinklara těsně před gólmanem odrazil Sojka. V 18.minutě po rychlé akci Janouška a Štípka napálil nabíhající Slabý podruhé míč do domácí sítě, jenže pro odmávnutý ofsajd nebyla branka uznána. Hosté hráli dál aktivně, vedení nijak nebránili a šance na jejich kontě přibývali. Gólman domácích se vůbec nenudil. Nejdříve ho pohotovou hlavičkou z deseti metrů prověřil Bičaník a vzápětí se musel hodně natáhnout při dobře mířeném přímém kopu Pavelky. Ve 28.minutě se zas na druhé straně mohl mezi střelce zapsat Hnát, ale Tlustý si s jeho dorážkou i následnou dělovkou poradil. V závěru poločasu mohl po akci Bičaníka zvyšovat Dub, jenže vybíhajícího Vasiče neprostřelil.
Hned z prvního útoku domácích po změně stran mohl z čisté loženky vyrovnat Zilvar, ale zblízka výborného Tlustého nepřekonal. Za dalších pět minut už měli domácí příznivci ruce nad hlavou, jenže Hnát z malého vápna mířil hlavou těsně vedle. Vzápětí na druhé straně Štípkova technická dorážka minula levou tyč snad o milimetry. V 67.minutě po rohu Vrány měl další možnost k vyrovnání Hnát, ale znova mířil nepřesně. Ani hostům střelba nevycházela. V 73.minutě se Štípek elegantně zbavil Gabrišky, avšak jeho nápřah levačkou skončil vedle. V závěru domácí mohutně tlačili se snahou alespoň vyrovnat. To ale byla voda na mlýn pro bleskové útoky hostů do jejich otevřené obrany. V 82. minutě měli domácí velké štěstí, když
Slabý z několika kroků napálil míč jen do břevna. Z rychlého protiútoku zas Snopek nastřelil boční síť Tlustého brány. V poslední minutě pak hosté opět zásluhou agilního Slabého orazítkovali břevno a dorážku střídajícího Jablonského vykopl z prázdné brány Parpel. Domácí tentokrát nezopakovali dobrý výkon z Meteoru, hosté naopak ukázali, že jsou schopni plně bodovat i venku.
Petr Sýkora (FC Háje): Byli bychom rádi za bod, máme tři, takže jsme strašně spokojeni. Kluci moc bojovali, dřeli až na doraz. Dali jsme dvě břevna, v první půli jsme dali další gól, když Štípek šel z pravé strany sám na brankáře a volil ještě přihrávku do prázdné brány do ofsajdu. To byla jasná šance. Pak šel z druhé strany zas Dub, ale gólman mu to chytil. I domácí měli v prvním poločase šance, mírně nás tlačili a měli optickou převahu. Na začátku druhé půle si vypracovali dvě jasné šance. Měli jsme ale štěstí, že jsme neinkasovali. Pak už jsme to srovnali a hráli jsme to, co jsme potřebovali. Ke konci se nám otvíral prostor pro brejky, mohli jsme to pojistit druhým gólem a bylo by vše rozhodnuto. Nedali jsme, ale vyhráli jsme 1:0 a to nám stačí. Je to víc, než jsme čekali. V rozhodujících chvílích nás podržel gólman Tlustý.
František Mysliveček (SK Uhelné sklady): Sedmé utkání v řadě, prohráli jsme a co k tomu říci. Já myslím, že všechno rozhodla velmi sporná penalta. To, co my nedáme, je neskutečné. Nakonec můžeme být rádi, že jsme neprohráli větším rozdílem. Pak už hrajeme vabank, protože to už je jedno. To, co nepromění Hnát nebo Zilvar, to je nepochopitelné. Takhle nemůžeme vyhrávat. Ulrich je vykartován na jeden zápas a Strnad je až do konce jara vyřazen, protože si na Hanspaulce utrhl stehenní sval.

SK Uhelné sklady - FC Háje 0:1 (0:1)
Branka: 9. Bičaník z penalty ŽK: Gabriška, Botlík - Pavelka, Brož, Štípek, Sojka Rozhodčí: Hrubeš - Rod, Novotný Diváků: 50
SK Uhelné sklady: Vasič - Snopek,Botlík (63. Drážný), Gabriška, Janeček (46.Parpel) - Vrňák, Sýkora, Vinklar, Vrána - Zilvar, Hnát. Trenér František Mysliveček.
FC Háje: Tlustý - Pavelka, Sojka, Brož, Neumann - Hrůza, Bičaník, Janoušek, Slabý - Dub (84. Jablonský), Štípek. Trenér Petr Sýkora.