Vlachovice se probraly ze zimního spánku!

Brankově velmi bohaté 18. kolo má za sebou skupina A 1. A třídy. Hned 5 hráčů si připsa-lo více než jeden přesný zásah, přičemž Emil Nečas z Valašského Meziříčí se blýskl dokonce hattrickem. Ve velké pohodě nastoupilo do jarní části soutěže Valašské Meziříčí, které tentokrát přejelo Hutisko. Pokud se Vlachovice budou chtít vrátit, tam kde přezimovali, nebudou to mít lehké. V každém případě je 1. jarní vítězství nad Nedašovem dobrým krokem vpřed. Stále více se zamotává tabulka také na opačném konci, se sestupovými myšlenkami chodí spát hráči hned šesti týmů.

Vlachovice - Nedašov 2:0
Celé utkání se odehrálo za téměř letního počasí, ve vyhecované atmosféře, ale bez výraznější převahy některého z celků. V prvním poločase se hra rovnoměrně přelévala z jedné strany na druhou. Rozdíl mezi oběma týmy tkvěl hlavně v počtu faulů, kde hosté domácí převyšovali. Následné standardní situace gól nepřinesly a tak byla nejslibnějším fotbalovým momentem kličkovaná nedašovského Švacha ze 37. minuty. Vlastní šikovnosti se ovšem zalekl natolik, že místo střely volil zbytečnou přihrávku. Druhý poločas začali aktivněji vlachovičtí. Přibližně v 15. minutě navázal na svůj předchozí gólový úspěch Doruška. Zleva poslal míč před bránu, kde se střílející Tománek snad ani nemohl mýlit. Domácí dostali chuť do hry, ale vyloženou šanci si vypracovali už jen hosté ve žlutém. Založil ji uprostřed hřiště Cícha, míč se dostal přes Nováka a Švacha až k Jaroslavu Novákovi, ale jeho ránu zlikvidoval výborným zákrokem brankář Boško.

Újezd - Hrachovec 3:1

Zachrání Naňák Újezd před sestupem? Takovou otázku si mohl klást leckterý fotbalový fanoušek, kdyby jich většinu neodradil pohled na tabulku. Před několika nejvěrnějšími ale újezdští rozfoukali jiskřičku naděje. Oba týmy se zpočátku potýkaly se silným větrem, který dával přihrávkám nečekané směry a tím ještě rostl počet nepřesností. Několik náznaků šance se objevilo kolem 20. minuty. Újezd nejprve dvakrát využil neshod v obraně hostí a krátce nato orazítkoval na druhé straně břevno hrachovecký Radek Kundrát. Trest za nedůslednost v obraně hostí přišel ale až ve 30. minutě, kdy Naňák vsítil svůj první gól. Ten druhý přidal hlavou už ve druhé půli, když ve vápně přeskočil soupeře. Újezd utekl díky vlastnímu gólu až na 3:0. Gól hostujícího Vaigla 16 minut před koncem tak byl už jen kosmetickou úpravou.

Hvozdná - Brumov "B" 2:0
První poločas přinesl fotbal plný bojovnosti, ale na úkor fotbalové krásy. Obě mužstva, zaměřená spíše defenzivně, si míč střídala mezi šestnáctkami. Proto také nebyla k viděná jediná gólem zavánějící šance. Ve druhém poločase byla Hvozdná lepším týmem, přesto si největší tutovku vypracoval hostující Staník, který tváří v tvář gólmanovi přestřelil branku. V závěru utkání přišly chvíle domácího Válka, který přišel jako posila do druhé půle. V 82. minutě nejprve nastřelil z trestného kopu tyč. V 89. minutě se utrhnul do sólové akce, kterou ukončilo až podražení. Nařízenou penaltu následně sám proměnil. O tři minuty později, už v nastaveném čase, vyškolil obranu i brankáře a střelou do prázdné branky uzavřel účet utkání.