Trenér slávistických mistrů Šilhavý: Každým úspěchem si zaděláváš na neúspěch

Trenér slávistických mistrů Šilhavý: Každým úspěchem si zaděláváš na neúspěch

„Je to obrovská radost a ohromná úleva. Cítil jsem obrovskou zodpovědnost, aby se to podařilo,“ říkal trenér pražské Slavie Jaroslav Šilhavý po rozhodujícím utkání posledního ligového kola se Zbrojovkou Brno (4:0), kterou museli červenobílí kvůli koncertům nasmlouvaným bývalým majitelem stadionu v Edenu sehrát ve strahovském azylu. Poté, co Šilhavý přebíral po čtyřech duelech trenérskou funkci od Dušana Uhrina mladšího, nepohráli slávisté pod jeho vedením ani v jednom ze šestadvaceti ligových zápasů!

Jaké byly vaše první pocity po zisku titulu?

Obrovská radost, spadla ze mě úleva. Byl jsem hodně nervózní, ale před týmem jsem se to snažil skrývat. V noci před utkáním jsem toho moc nenaspal. Očekávaní posledního zápasu bylo obrovské, lidi tady na stadionu a vlastně Slávisti po celé republice čekali, že ten poslední krok uděláme. Cítil jsem obrovskou zodpovědnost. Kabina byla zdravá, celá sezona byla úžasná a zakončili jsme to řekl bych nečekaným titulem.

Jak vysoko ve své kariéře řadíte titul se Slavií?

Být nejlepší v republice nikdy neomrzí, ale je to týmová výhra. Řadím to vysoko, určitě výše než titul v Liberci.

Kdy jste začal věřit, že by Slavia mohla dotáhnout sezonu k titulu?

Začali jsme trošku věřit po zápase s Plzní, který jsme vyhráli v poslední minutě. To byl zlom. Na Slavii je skvělá kabina, díky tomu jsme odehráli úžasná sezona. I když to bylo neočekávané, tak jsme ji zakončili titulem - a to zakončení byla jen třešinka na dortu.

Kdy začnete přemýšlet o další sezoně?

To jsem začal už v předchozích dnech, čekají nás důležitá předkola. Jak říkal Ladislav Škorpil: Každým úspěchem si zaděláváš na další neúspěch.

CELÝ ROZHOVOR S JAROSLAVEM ŠILHAVÝM VČETNĚ ANALÝZY UPLYNULÉ LIGOVÉ SEZONY SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 8. ČERVNA 2017.