Žižkov splnil roli favorita a porazil Bystrc

Viktoria Žižkov porazila v utkání 23. kola druhé ligy 2:0 Bystrc. Favorit potvrdil své vítězství až dvanáct minut před koncem, kdy Šťastného vybídl ke skórování velmi dobrou akcí střídající Petr Tomáš, jinak hráč rezervního týmu.

Utkání dlouho neukazovalo na souboj týmů z opačných pólů tabulky. Bystrc, která navíc musela hrát více než 60 minut o deseti po vyloučení Schustera, předvedla velmi dobře organizovanou hru a několikrát se také dostala do nebezpečného ohrožení branky domácích. Vítězství Viktorie se neslo ve znamení čekání na druhý gól.

Výsledek:

Žižkov - Bystrc 2:0 (1:0)
Branky: 21. Kalod, 78. Šťastný. Rozhodčí: Vysloužil, Čecháček, Peřina. ŽK: 40. Labant - 23. Schuster. ČK: 27. Schuster. Diváci: 1240.

Žižkov: Bartalský - Kučera, Labant, Šťastný, Jambor - Novotný, Král, Gula (75. Bažík), Stracený (87. Procházka) - Kalod (77. Tomáš), Švancara. Trenér: Skalba.
Bystrc: Hrubý - Krejčíř (71. Bielik), Houšť, Schuster, Kasálek - Bajer, Nechvátal, Novakovic, Jirásek, Belej (81. Logara) - Zedníček (81. Michal). Trenér: Machala.

"Klokani" porazili Čáslav

Domácím se povedl skvělý vstup do zápasu: už v třetí minutě Kunášek centrem našel Kuráka, který hlavou poslal míč do horního růžku Havránkovy brány. Čáslavští se ale pak spíše bránili, hosté se pokoušeli dostat do šestnáctky centrovanými míči, s kterými si poradil gólman Švenger.

Až v 26. minutě se Rychlíkův trestný kop odrazil ke Kotyzovi, který přízemní ranou poslal míč k tyči. Druhou branku si Pražané nechali na chvíle před odchodem do kabin: po rohovém kopu Rychlík vrátil odražený míč na vzdálenější tyč, kam si zaběhl Lukáš.

Domácí začali druhou půli útokem Klesy, po němž Kunášek téměř na brankové čáře na míč nedosáhl, ale úspěšnější byl opět soupeř. Na trestný kop nejvýše vyskočil Slezák a upravil na 3:1. Pak ale kapitán "klokanů" musel být střídán, neboť se v gólovém souboji zranil. Čáslavští se už k ohrožení soupeřovy branky prakticky vůbec nedostali, větší šance si připravili Bohemians, ale na stavu se už nic nezměnilo.

Výsledek:

Čáslav - Bohemians 1905 1:3 (1:2)
Branky: 3. Kurák - 26. Kotyza, 42. P. Lukáš, 57. Slezák. Rozhodčí: Mikel - Hájek, Szarowski. ŽK: Klesa, Urban - Matůš. Diváci: 2500.

Čáslav: Švenger - Gross (69. Jirouš), Mráz, Šrámek, Širanec - Kurák, Haniak (83. Brabec), Podrazký (76. Broschinský), Kunášek - Urban, Klesa. Trenér: Zákostelský.
Bohemians: Havránek - Marek, Rada, P. Lukáš, Růžička - Kotyza (84. P. Hašek), Adam, Slezák (58. Matůš), Rychlík - Škoda, Bálek (89. Bartek). Trenér: Busta.

Ústí zdolalo Hlučín

Ústí začalo duel s Hlučínem náporem, čtvrt hodiny soupeře svíralo, ale výsledkem byly jen rohové kopy. Hlučín pak hru v poli vyrovnal a hrozil rychlými protiútoky, kterým však chyběla koncovka. V 31. minutě zlikvidoval hlučínský brankář Kosmál nejprve únik a přízemní střelu Vondráška a poté vyrazil hlavičku stejného hráče na roh.

Dvě minuty po přestávce napálil ústecký Sedlák ve vyložené šanci jen Kosmála, který poprvé kapituloval v 58. minutě, kdy ho přízemní střelou k tyči překonal Karlík. O sedm minut později vedlo Ústí už 2:0, když Sedlák po rychlém brejku naservíroval míč zkušenému Fouskovi a ten se nemýlil. Zakrátko sice snížil Hanus nádhernou střelou z 25 metrů, když ostrostřelec Hlučína zůstal nekrytý, Ústí však závěr zápasu kontrolovalo.

Ústí nad Labem - Hlučín 2:1 (0:0)
Branky: 58. Karlík, 65. Fousek - 69. Hanus. Rozhodčí: Adam - Pinkas, Ubias. ŽK: Karlík, Fousek, Vondrášek, Hruška, R. Novák - Hornyak, Štýbar, Sáblík. Diváci: 420.

Ústí: R. Novák - Palša, Džuban, T. Novák, Dvořák - Vondrášek, Martykán, Karlík, Fousek (90. Stárek), Zoubele (63. Hruška) - Sedlák (79. Procházka). Trenér: Rys.
Hlučín: Kosmál - Volek, Štýbar, Sáblík, Hornyak - Žižka, Hanus, Prokeš, Moravčík (87. Tírer) - Dombi, Havlíček (63. Tóth). Trenér: Cviertna.

[ 29.4.2007 - ČTK | Foto: MARSfoto ]