Mladá Boleslav veze z jihu Čech tři body

[b]K článku je přiloženo AUDIO.[/b] Mladá Boleslav zůstává ve hře o titul. Na hřišti Českých Budějovic dokázali svěřenci trenéra Dušana Uhrina zvítězit 3:0, když dva góly dal v závěru obou poločasů nejlepší ligový kanonýr Pecka a jeden přidal ve druhém poločase Kysela. Středočeši tak zůstávají v boji o titul.

Trenér Mladé Boleslavi se musel obejít bez záložníka Abraháma. Vedle Matějovského tak uprostřed záložní řady nastoupil Rajnoch a stoperskou dvojici vytvořili Kopic s Rolkem. František Cipro měl k dispozici kompletní kádr.

Do první šance zápasu se vřítil mladoboleslavský Kysela, který po dlouhém pasu přesprintoval obránce, dostal se i k zakončení, ale jeho střela mířila vedle Křížkovy branky. Domácí odpověděli po čtvrthodině hry. Holenda sklepl na hranici pokutového území míč Volešákovi a ten střílel bez přípravy nepřesně. Za dalších pět minut mohli jít do vedení hosté. Po faulu na Pecku rozehrál standardní situaci na hlavu Kopice Matějovský a míč prosvištěl těsně okolo šibenice českobudějovické branky.

Na druhé straně nebyl daleko od úspěchu Holenda, když jeho nepovedený centr jen těsně přeletěl branku Millera. V pětatřicáté minutě rozjel další budějovickou akci Poborský, našel Holendu a ten připravil palebnou pozici pro Volešáka, který ovšem branku netrefil. Vzápětí po dalším centru Poborského pálil Táborský, ale z velké úhlu trefil pouze Holendu.

Obrovskou šanci spálil pět minut před poločasovým hvizdem Dittrich, když z osmi metrů mířil pod střechu tribuny za brankou Křížka. Minutu před přestávkou nakonec hosté přeci jenom vstřelili branku. Pecka tečoval v pozici zavánějící postavením mimo hru za záda Křížka nepovedenou střelu Rajnocha.

Na začátku druhého dějství byli aktivnější České Budějovice, ale do gólových šancí je soupeř nepouštěl. A když se do zakončení domácí hráči přeci jen dostali, jejich střelba byla nepřesná. To potvrdil hned Táborský po centru Plocka.

V osmapadesáté minutě se na hranici pokutového území uvolnil Dittrich a z dobré pozice netrefil Křížkovu branku. V šedesáté páté minutě vytáhl pěkný zákrok Miller, který se položil pro přízemní centr Černého. O dvě minuty později se postavil k přímému kopu z dvaceti metrů Černý s Volešákem a prvně jmenovaný protáhl Millera.

Následující rohový kop hosté odvrátili a řítili se tři na jednoho domácího obránce. Matějovský s Peckou však akci nedotáhli do úspěšného konce. V 73. minutě uvolnil střídající Brunclík pěknou přihrávkou Kyselu a ten zamířil křížnou střelou podél brankáře Křížka přesně k tyči.

České Budějovice se snažily v závěrečné čtvrthodině zkorigovat výsledek, ale v koncovce se jim nedařilo. Nejdříve mířil nepřesně Holenda, pak skončil těsně vedle i centr Volešáka. V nastaveném čase si další zásah připsal Pecka, který se prosadil po centru Holuba. Hosté si tak odvezli ze Střelnice tři body.

Výsledek:

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:1)
Branky: 44. a 90.+3 Pecka, 73. Kysela. Rozhodčí: Matějek - Kordula, Slavík. ŽK: Plocek, Poborský - Dittrich, Rajnoch. Diváci: 3934.

Č. Budějovice: Křížek - Plocek, Horejš, Peroutka (75. Skála), Kladrubský - Poborský (46. Hrbáč), Žižka, Volešák, Černý - Holenda, Táborský (59. Mrkvička). Trenér: Cipro.
Ml. Boleslav: Miller - Ševinský (85. Holub), Rolko, Kopic, Palát - Dittrich (69. Brunclík), Rajnoch, Matějovský, Poláček - Kysela (82. Sedláček), Pecka. Trenér: Uhrin.

Hlasy trenérů:

František Cipro, trenér Českých Budějovic: "Rozhodl první gól, do té doby to bylo utkání s minimem šancí. Ve druhém poločase jsme chtěli vyrovnat, příležitosti jsme měli, ale bohužel nám chyběl klid v koncovce."

Dušan Uhrin, trenér Mladé Boleslavi: "Věděli jsme, že nás čeká velice kvalitní soupeř, který doma jednoznačně porazil Spartu. Utkání bylo velice vyrovnané, rozhodla první vstřelená branka. Pak jsme se snažili hrát na brejky, což nám vyšlo."