Plzeň rozstřílela Duklu, Slavia díky penaltě hubeně poráží Teplice

V sobotní podvečer se v první české lize utkala Plzeň s Duklou Praha, Karviná s Jihlavou a Slovácko s Jabloncem. Od 20:00 je pak na programu zápas mezi úřadujícím mistrem Slavií Praha a ambiciózními Teplicemi.

V zápase mezi Plzní a Duklou bylo rozhodnuto již o poločasé přestávce, neboť stav skóre po pětačtyřiceti minutách byl 4:0 pro Západočechy, když v 11. minutě trefil Hejda po přihráce Hrošovského, o pět minut se trefil Hrošovský, ve třiatřicáté minutě se prosadil kanonýr Plzně Michael Krmenčík a ve dvaačtyřicáté minutě skóre upravil na konečných 4:0 Tomáš Hořava. Ve druhém poločase se již nic zásadního nestalo a Západočeši tak v prvním ligovém kole pohodově vítězí.

Zápase mezi slezským týmem z Karviné a Jihlavou z Vysočiny byl podle expertů prvním zápasem, který v konečném důsledku může hrát roli v boji o záchranu. Vstup do zápasu vyšel lépe Slezanům, neboť ve 34. minutě se trefil z penalty Jan Šisler. Jihlava sbírala spíše žluté karty než góly, a když se v 57. minutě za domácí trefil Kalabiška, bylo všem jasné, že domácí mají první tři body na dosah. Zápas skončil stavem 2:0 Karviná může oslavovat dobrý vstup do ligového ročníku.

Od páté večerní hodiny se utkalo také Slovácko se severočeským Jabloncem a podle bookmakerů byli šance týmů naprosto vyrovnané. Slovácko vstoupilo do zápasu dokonale, neboť již v druhé hrací minutě se trefil mladý útočník Tomáš Zajíc, když si asistenci připsal Jan Navrátil. V devatenácté minutě seovnal Ondřej Mihálik a jelikož se ve zbylých sedmdesáti minutách nic zásadního nestalo, rozloučily se týmy za smírného stavu 1:1.

V posledním sobotním utkání české nejvyšší soutěže se utkal úřadující mistr z Edenu Slavia Praha s Teplicemi. V základní sestavě nastoupili z posil Altintop, Jugas a brankář Laštůvka. V deváté minutě se po faulu Vondráška z penalty prosadil Turek Halil Altintop a jelikož se po rohu Teplic nedokázal hlavičkou prosadit hostující Fillo, bere Slavia nejtěsnější možnou výhru a první tři body v novém ročníku české nejvyšší fotbalové soutěže.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 4:0 (4:0)

Branky: 11. Hejda, 16. Hrošovský, 33. Krmenčík, 42. Hořava

Žluté karty: 23. Krmenčík - 18. Mar. Hanousek, 81. Kušnír

Domácí: Hruška - Havel, Hájek, Hejda, Řezník - Zeman (70. Petržela), Živulič, Hořava, Hrošovský (81. Kolař), Kopic - Krmenčík (59. Řezníček)

Hosté: Rada - Podaný, Jiránek, Bezpalec (46. Ostojič), Kušnír - Tetour, Hanousek, Bílovský (77. Koreš) - Brandner (46. Mustedanagič), Holenda, Schranz

Diváci: 9624

Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Kříž

Karviná - Jihlava 2:0 (1:0)

Branky:  34. Šisler (pen.), 57. Kalabiška

Žluté karty: 39. Štěpánek, 54. Rakovan, 80. Klíma

Domácí: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann – Janečka, Šisler – Štepanovský, Panák (86. Weber), Kalabiška (88. Lingr) – Wágner
Hosté: Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí, Rosa (65. Nový) – Štěpánek (69. Daníček) – Fulnek (57. Klíma), Zoubele, Hronek, D. Ikaunieks – Dvořák

Diváci: 3423

Rozhodčí: Franěk - Kubr, Koval

Slovácko - Jablonec 1:1 (1:1)

Branky: 2. Zajíc - 19. Mihálik

Žluté karty: 61. Šumulikoski - 51. Kubista, 54. Hanousek

Domácí: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – Daníček, Šumulikoski – Navrátil, Havlík (83. Jakub Rezek), Machalík – Zajíc (90+1. Kubala)

Hosté: V. Hrubý – Masopust, Pernica, Hübschman, Matěj Hanousek – Jaroslav Diviš (83. D. Breda), Trávník, V. Kubista, Zelený – Mihálik (88. Janetzký), Doležal (73. Mehanović)

Diváci: 4015

Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Kotalík

Slavia Praha - FK Teplice 1:0 (1:0)

Branky: 9. Altintop (pen.)

Žluté karty52. Ščuk, 73. Bílek – 8. Vondrášek, 50. Jan Rezek, 76. Červenka, 77. Jeřábek

Domácí: Laštůvka – Frydrych, Bílek, Jugas, Bořil – Souček, Altintop (71. Hušbauer), Ščuk (80. Ngadeu) – Mingazov (59. Van Buren), Mešanović, Zmrhal

Hosté: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob (89. Král) – Ljevakovič, Kučera – Fillo, Jan Rezek, Vošahlík (81. Haljeta) – Vaněček (68. Červenka)

Diváci: 11097

Rozhodčí: Orel - Paták, Hájek