Trenér AS o Schickovi: Má impozantní kvalitu, jíž můžeme využít, i když zatím ne na mnoho minut

Patrik Schick debutoval v přátelském utkání za AS Řím. Do charitativního duelu proti Chapecoense naskočil na 23 minut. Klub z hlavního města Itálie vyhrál 4:1, i když český drahokam nedal gól, po zápase na něj pěl ódy i trenér. "Má impozantní kvalitu," rozplýval se kouč Eusebio di Francesco.

Schick si odbyl premiéru na domácím stadióně. Mohl tak zažít skvělou kulisu, kterou si na něj přichystali fanoušci, kteří ho při příchodu na hřiště odměnili velkým rámusem.

Ihned po svém nástupu předvedl několik kliček a rychlých pohybů. Největším jeho momentem však byly nůžky, které předvedl zády k brance, když si dloubl míč a zakončoval ekvilibristicky. Sice přestřelil, ale diváci se nemohli nabažit a zahrnuli Schicka obdivným zahučením

Splnil i taktické povinnosti, které na něj nabalil trenér Eusebio di Francesco. Pohyboval se napravo a sbíhal také na střed, přesně podle pokynů. "Celou dobu jsme chtěli důležitého hráče, a teď ho máme. Musím se rozhodnout, kde ho budu využívat," prozradil.

Jedna z věcí, které potřebuje Schick zlepšit je kondice. To zabere nějaký čas, místo v základní sestavě si musí vybojovat.

„U nás absolvoval zatím jen pár tréninků, to samé předtím v Sampdorii. Patrik má impozantní kvalitu, kterou můžeme využít, i když zatím ne na mnoho minut. Bude muset tvrdě pracovat, aby se fyzickou připraveností vyrovnal ostatním,“ oznámil di Francesco.

Další zápas AS sehraje v bývalém Schickovo působišti. To bude pro českého supertalenta pikantní souboj. Jeho nasazení od první minuty je však nereálné.