Manchester United se přiblížil titulu

Manchester United se zase více přiblížil vytouženému titulu v Premier League, když v městském derby porazil City 1:0. O výsledku rozhodla 34. minuta, ve které byl v pokutovém území domácích sražen Cristian Ronaldo a sám následný pokutový kop proměnil. Vítězství nakonec United zajistil gólman Van der Saar, který deset minut před koncem chytil penaltu Vassella.

Hned ve druhé minutě byl k vidění nesportovní zákrok ze strany domácího Michaela Balla, když po odehrání míče šlápl na břicho na zemi ležícího Cristiana Ronalda. Rozhodčím však tento prohřešek unikl a Ball tak vyvázl bez postihu. V sedmé minutě se do první vážnější šance dostal domácí Vassell, ale obrana hostů střelu zblokovala a Van der Sar v pohodě sebral míč ze vzduchu. V desáté minutě po povedeném centru Giggse trefil Vidic hlavou břevno domácí branky, ale při jeho pokusu mu byl odpískán útočný faul.

Po čtvrthodině hry se do obrovské šance dosal Emile Mpenza, když se k němu na hranici šestnáctky dostal odražený míč, ale útočník City tvrdou střelou z voleje zamířil pouze do míst, kde stál připravený Van der Saar. Po dvaceti minutách hry se do útoku odvážili i hosté a z jejich snahy vzešla série rohových kopů. Po jednom z nich se dostal k nebezpečné hlavičce do odkryté branky Rio Ferdinand, ale z ostrého úhlu trefil pouze břevno. United následně diktovali tempo hry, ale do přímého ohrožení branky Andrease Isakssona se nedostali.

Ve 34. minutě se už hosté dočkali. O tom, že boží mlýny melou, se přesvědčil Michael Ball, když v pokutovém území nestačil na rychlou kličku Cristiana Ronalda, kterého následně fauloval. Sám Ronaldo pokutový kop proměnil a dostal tak svůj celek do vedení. Tři minuty před koncem se do dobré pozice probíjel Mpenza, ale Vidic dokázal jeho šanci vykrýt a City se tak střelecky trápilo dál. Do přestávky už hosté domácím míč prakticky nepůjčili a odcházeli tak do kabin s nadějným náskokem 1:0.

Druhý poločas byl pouze slabým odvarem průměrných zápasů anglické Premier League. Oba dva týmy nebyly schopné cokoliv vymyslet, a tak čas utíkal bez výraznějších šancí. Deset minut před koncem se domácím z ničeho nic naskytla velká šance k vyrovnání. Ball vnikl do pokutového území hostů a po jemném kontaktu s Brownem upadl k zemi. Rozhodčí se po menším zaváhání rozhodl penaltu odpískat, ale Van der Saar pokutový kop Vessella vyrazil. United si do závěrečného hvizdu vedení zkušeně pohlídali a pokud Chelsea v neděli nevyhraje na půdě Arsenalu, můžou slavit svěřenci trenéra Fergusona titul.

Liverpool šetřil síly a prohrál, Berger pomohl Aston Ville k výhře gólem

[obrazek id="3918"]Čerstvý finalista Ligy mistrů FC Liverpool prohrál překvapivě na půdě Fulhamu 0:1. Trenér Rafael Benítez udělal oproti úternímu semifinálovému duelu s Chelsea hned několik změn v základní sestavě - na hřišti se neobjevili například kapitán Gerrard, či útočné duo Kuijt - Crouch. Jedinou branku utkání vstřelil v 69. minutě Dempsey. Liverpool může v neděli přijít o třetí místo, na které se tlačí Arsenal.

Lépe se dařilo jeho městskému rivalovi Evertonu, který porazil Portsmouth 3:0 a dostal se na páté místo před Bolton. Ten utrpěl porážku 1:3 na hřišti West Hamu, za domácí se dvakrát střelecky prosadil argentinský útočník Tévez a jeho tým se poprvé od začátku prosince dostal z pásma sestupu.

Český fotbalista Patrik Berger přispěl brankou k výhře Aston Villy nad Sheffieldem 3:0. Po hodině hry zpečetil výsledek třetím gólem a v 72. minutě byl střídán.

Zaváhání Boltonu naopak nedokázal využít Reading, který překvapivě prohrál doma s beznadějně posledním Watfordem 0:2. Do sestupových problémů se namočil Wigan, na jehož půdě dokázal zvítězit Middlesbrough díky přesně střele Viduky. Domácí tak ztrácejí kolo před koncem na sedmnáctý West Ham tři body. V souboji dvou celků ze středu tabulky zvítězil Blackburn v Newcastlu 2:0.