Bayern zuří, jeho polská hvězda tvrdě mířila do vlastních řad!

Bayern zuří, jeho polská hvězda tvrdě mířila do vlastních řad!
BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

– Bayern po třech kolech nevede Bundesligu a je dokonce až šestý. Více než porážka v Hoffenheimu 0:2 ale hýbe bavorským velkoklubem rozhovor a citace Róberta Lewandowského na adresu vlastního zaměstnavatele. Hvězdný Polák si vůbec nebral servítky a ostře se vyhranil proti současné politice klubu!

„Všechny špičkové kluby v Evropě kupují hráče a předhánějí se v tom, kdo koho trumfne, ale tady v Bayernu se s ničím takovým nepřišlo,“ řekl Lewandowski. „Bayern nikdy nedal za hráče více než 40 milionů euro, což je dnešní přestupové politice už částka víceméně průměrná a je to hranice, která odděluje průměrné hráče od špičkových. S takovou budeme těžko konkurenceschopní,“ nebral si Lewandowski servítky.

Bayern z toho zuří, jejich tiskové oddělení bylo obráceno naruby. Lewandowski totiž tato kritická slova pronesl minulý týden během reprezentační přestávky v rozhovoru pro Bild, který s varšavským redaktorem tohoto periodika vedl ve svém rodném jazyce. Tedy na hony vzdálen „cenzuře“ tiskových zaměstnanců klubu.

Ancelotti: Hrát jen na 95 % nemůže na vítězství stačit

Dovolím si malé vybočení, aby čtenář pochopil, jak je dnes těžké domluvit si rozhovor s hvězdou Lewandowského formátu oficiální cestou přes tisková oddělení velkoklubů. V redakci Hattricku jsme před mistrovstvím světa 2014 v Brazílii usilovali s půlročním předstihem o jednu jedinou hodinu času na povídání s Franckem Ribérym. Mezi redakcí a klubem létaly mejly, naše žádosti jsme dokladovali spoustou kopií článků a mejlových odkazů na ně, aby nakonec přišel finální mejl s tím, že „časová vytíženost pana Ribéryho neumožní naše vzájemné setkání.“ Tečka. Bez posvěcení tiskového odboru Bayernu prostě ani ťuk. Konec nadějí na původní rozhovor.

Zpět do současné doby. Zřejmě úplně stejně jako my, by dopadly i jiné redakce v žádosti o setkání s Lewandowskim, domluvený rozhovor by ale stejně byl pořizován za asistence „cenzora“ a tudíž by nešly ven informace, jdoucí svým způsobem proti vlastnímu klubu. Proto Bayern tak zuří, co to vlastně uniklo na veřejnost.

Od pátku, kdy rozhovor vyšel, má Bayern nového Phillipa Lahma. Bývalý dlouholetý kapitán se v roce 2009 v rozhovoru pro SüddeutscheZeitung také pustil bezhlavě do kritiky tehdejšího vedení a hovořilo se o jeho konci v Mnichově. Lahm to ustál.

Ustojí to dnes Lewa? Zřejmě ano, přestupové okno je pro letošek zavřeno. Podle mnohých expertů si ale polský útočník už připravuje půdu pro odchod do „lepšího klubu. Už letos se hovořilo o Realu Madrid. „Když jsem v roce 2013 prohrál s Dortmundem finále Ligy mistrů s Bayernem, také jsem odešel za lepším a právě do Bayernu. Měl jsem touhu se zlepšovat a být v ještě lepším klubu,“ řekl nyní Robert v rozhovoru v polštině. A v Německu si to vykládají tak, že touží po změně i nyní.

Lewandowski ale není jediným kritikem současné politiky svého klubu. „Bayern svojí letní přestupovou politikou udělal krok zpět,“ říkal v bundesligové studiu stanice Sport1 legendární Paul Breitner. „Oproti světové špičce zůstal Bayern stát,“ přidal si i televizní expert Marcel Reif.

Co na to Ancelottiho soubor v Lize mistrů? První test jeho mezinárodní odolnosti jej čeká už v úterý doma proti Anderlechtu. S Lewadowskim v základu, na lavičce či na tribuně?

Je jako Toni Kroos, pochválil Ribéry svého spoluhráče