Barák stále myslí i na Slavii: Mrzí mě, že najednou nehrají hráči jako Zmrhal nebo Sýkora

Barák stále myslí i na Slavii: Mrzí mě, že najednou nehrají hráči jako Zmrhal nebo Sýkora

Dvaadvacetiletý středopolař Antonín Barák už nasbíral v Serii A 123 odehraných minut a když nastoupil premiérově v základní sestavě, jeho souboru z Dacia Areny se podařilo přehrát Janov, což byla první výhra v sezoně.

Ač kolega Jakuba Jankta svého bývalého zaměstnavatele z Edenu stále pečlivě sleduje, žádný kontakt už s vršovickým vedením nemá. Informace ohledně aktuálně druhého týmu tabulky mu však nechybí ani tak. "Ale to je normální. S klukama z kabiny v kontaktu jsem, protože mě hodně zajímá, jaká je situace v klubu, a když vím, jak se Slavia chovala v létě na přestupovém trhu," ozřejmil na stránkách Deníku Sport současný svěřenec kouče Delneriho.

Jaký má tedy český reprezentant se třemi mezinárdními starty na ono velké nakupování názor? "Na jednu stranu jsem rád, že takoví hráči přijdou do Česka na druhou stranu to moc nekvituju. Mrzí mě, že najednou nehrají hráči jako Jarda Zmrhal nebo Honza Sýkora, kteří mají velký potenciál a mohli by Slavii v klidu táhnout. Přicházejí o šanci se ukázat, dostat se do reprezentace nebo se prodat do velkého fotbalu. Přeuju jim, ať se ukážou, že jsou kvalitnější než posily, a ať se prosadí," pokračoval ve Sportu ochovanec Příbrami, jenž odehrál za Slavii 34 liových zápasů s bilancí osmi přesných zásahů.

Je pravda, že mohutné posilování opravdu odstavilo několik slibných tváří kádru, o těch, kteří v klubu vyrostli, nemluvě a v současnosti pro ně v áčku není místo. "Tohle vůbec nechápu. Nelíbí se mi, jak se v Česku zachází s odchovanci. Ve Slavii teď vlastně nemají skoro žádnou šanci dostat se do áčka, to by musel být opravdu extra talent. Pustit pak někoho v pětadvaceti letech je pozdě ten hráč potřebuje jít ještě ve věku kdy se může dál rozvíjet a zlepšovat. Chybí nám kredit, třeba tady v Itálii nás vlastně ani nikdo nezná. Pořádá slýchám, jak někteří lidi kolem mě říkají Czechoslovakia to je hrozně smutné," posteskl si Barák, jehož slova zveřejnil středeční Deník Sport.

Tohle si Šilhavý za rámeček nedá: S týmem prý nedovede nic vymyslet, což je hrozně vidět