Jsi obézní a půjdeš na tribunu, vyslechl si nejlépe placený hráč planety Tévez

Jsi obézní a půjdeš na tribunu, vyslechl si nejlépe placený hráč planety Tévez

Třiatřicetiletý argentinský útočník Carlos Tévez je od startu letošního roku součástí čínské Super League, s tím, že za tamní celek Shanghai Shenhua dosud nastoupil dvanáctkrát s bilancí dvou přesných zásahů.

Od nejlépe placeného borce soutěže i celé planety s gáží 610 tisíc liber týdně se čekalo více a bývalý útočník Corinthians, West Hamu, Manchesteru United, Manchesteru City, Juventusu či Boky Juniors to ani nebude moci v nejbližší době napravit...

Nový trenér jeho zaměstnavatele Wu Jingui, jenž soubor převzal v úvodu září, se totiž nechal slyšet, že ho teď kvůli nadváze nebude vůbec nominovat k zápasům. "Bude informován o mých taktických plánech, ale nebudu ho nominovat k zápasům. Není připraven po fyzické stránce, není fit na to, aby mohl hrát," ozřejmil serverem eurofotbal.cz citovaný stratég jedenáctého celku tabulky, v jehož kádru jsou i mnohem produktivnější hvězdy Guarín či Obafemi Martins.

Trenér nebere ohled na sebevětší jméno a zastává přísný režim. "Je obézní, stejně jako Guarín. Musím přijmout zodpovědnost za tým a za hráče. Pokud ze sebe v zápasech nedovedete vydat maximum, není důvod, abyste byli nasazováni. Už jsem trénoval pár velkých hvězd a hráče jsem nikdy nevybíral podle toho, jak se jmenují," pokračoval šestapadesátiletý Wu Jingui, jehož vyjádření vyšlo na portálu eurofotbal.cz.

Pokud kormidelník dodrží svá slova, venkovní duel proti lépe postavenému mužstvu Shanghai SIPG (v kádru André Villas-Boase jsou například Ricardo Carvalho, Oscar nebo Hulk) tak proběhne bez Guarína i Téveze, na které čeká jen tribuna.

To byl nákup století! Kdo se Realu skutečně vyplatil?