Kuriózní příběhy: Pověrčivost Pelého i pes, který zachránil tým v soutěži

Lidi potřebují mít své hrdiny. Musí k někomu vzhlížet a mít vzory. Legendy a kuriózní příběhy obklopují i nás oblíbený sport. Rouška tajemna v nás vyvolává otazníky a udržuje nás v napětí. Podívejme se na několik příběhů, ze kterých vzešli podivní hrdinové. Občas je něco dosti přibarveno, ale lidi tomu věří. Proč také ne, když jsou to okamžiky se šťastnými konci.

4) Pes záchranář

Zvířata jsou často symbolizována do role patronů a o psech to platí dvojnásob. Vždyť tento čtyřnohý parťák je největším přítelem člověka. Námi zmíněný případ se odehrál v sezóně 1986/87 ve čtvrté nejvyšší anglické soutěži. Tourquy United bylo celý rok na pokraji vyřazení. V rozhodujícím poločase tým prohrával 0:2.

Po změně stran Jim McNichol vykřesal brankou naději. Když však běžel pro míč, na hřiště vběhl německý ovčák a zahryzl se pravému obránci do nohy. Pes se prý domníval, že hráč se chystá zaútočit na jeho psovoda. Incident trval pět minut, o které se i nastavovalo a právě v poslední minutě vyrovnal stav Paul Dobson a Tourgy nakonec nesestoupilo, i když to MC Nicholova stálo sedmnáct stehů.