Superfavorit z Madridu bude obhajovat světový titul ve Spojených arabských emirátech

Tradiční MS klubů, které se tentokráte uskuteční ve Spojených arabských emirátech ve dnech 6. až 16. prosince a bude ho hrát sedm týmů, už je pomalu na dohled.

Superfavorit z Madridu bude obhajovat světový titul ve Spojených arabských emirátech

Zatím jsou jistí jen čtyři účastníci, na zbylé tři mužstva se čeká, neboť klubová mistrovství Jižní Ameriky, Asie a Afriky se aktuálně nalézají v semifinálových pavoucích.

Prvenství bude obhajovat nasazený Real Madrid, který se v úvodu druhého říjnového týdne dozvěděl možné varianty pro semifinálového soupeře.

Po pondělním losování na půdě Mezinárodní fotbalové federace je to jasné - svěřenci trenéra Zinedina Zidana budou na Dálném východě čelit buď protivníkovi z Asie, nebo z Nového Zélandu.

Které hvězdy budou chybět na MS? Dají dohromady sestavu, která by útočila na zlato

A Los Blancos budou jasným papírovým favoritem celé akce i kvůli historii - hned devět z posledních deseti mistrovství světa klubů totiž ovládl výběr reprezentující Starý kontinent.

Úvodní duel turnaje obstará mistr SAE Al Jazira, který vyzve šampiona Oceánie, jimž je Auckland City. Vítěz tohoto klání změří síly s asijským vítězem.

Ve druhém semifnále bude čekat vítěz jihoamerického Poháru osvoboditelů, který si to rozdá buď s mistrem zóny CONCACAF, což je mexická Pachuca, nebo s nejlepším klubem Afriky.

Z MLS na Starý kontinent? Zájem projevují Wenger i Spalletti...