Messi si prý letos neodpočine, říká kouč Valverde

Messi si prý letos neodpočine, říká kouč Valverde

Fotbaloví experti říkají, že ta slavná Barcelona z minulých let je dávno pryč. A na nohách zůstává jen kvůli prvotřídním výkonům Lionela Messiho, jenž katalánský tým táhne doslova sám. Dokonce se to dostalo na takovou úroveň, že se argentinské hvězdě nedostane odpočinku.

Barcelona bez Messiho a s Messim je obrovský rozdíl. V loňské sezóně La Ligy střílela argentinská hvězda opravdu dost gólů v pozdních minutách a zařídila tím svému klubu nejeden bod. 

Nejde však pouze o to. Messi je nejlepší playmaker a zároveň kanonýr ve svém týmu. A při jeho absenci jeho spoluhráči dokázali, že bez něj by rozhodně nebojovali o titul v La Lize nebo Champions League.

Ovšem Messi je pouze člověk. A je dost nepravěpodobné, že by zvládl odehrát osmatřicet zápasů v La Lize, nejméně šest (ale spíše více) utkání v Lize mistrů, několik střetnutí v Copa del Rey a k tomu si plnit reprezentační povinnosti. A ani krátká vánoční pauza ve Španělsku jej nespasí.

Proto by si měl zápas od zápasu odpočinout. Například jeho konkurent Cristiano Ronaldo tato volna zejména na jaře dostává a většinou to také přináší své ovoce. Například když vrcholila Liga mistrů tak CR7 často nehrál v lize a v Champions League nastřílel Bayernu i Atleticu hattrick.

Od léta nový kouč Barcelony Ernesto Valverde si to ale nemyslí. Messi je pro něj tak důležitý, že mu nedopřeje ani zápas odpočinku. Alespoň to tak tedy podle jeho slov vypadalo. "Je to silný hráč a myslím si, že nám bude moci pomáhat celou sezónu. Každým dnem je lepší. Byla by chyba, kdyby zbytečně vynechával zápasy," řekl o něm jeho trenér.