Cavani poprvé veřejně promluvil o Neymarovi: Nepotřebujeme být přátelé

Paříž nasázela v dosavadním průběhu Ligue1 devětadvacet branek. Edinson Cavani se na tom podílel osmi přesnými zásahy a dvěma asistencemi, Neymar k dotyčnému ofenzivnímu festivalu přispěl šesti brankami a pěti gólovými přihrávkami.

Cavani poprvé veřejně promluvil o Neymarovi: Nepotřebujeme být přátelé

Od památné hádky dvou útočných hvězd PSG o zahrávání pokutového kopu, která měla pokračovat i v kabině, už uteklo několik týdnů. Ačkoliv se zdá, že už se situace uklidnila a oba "kohouti" se při gólových oslavách objímají, z osobního hlediska už vztahy ideální nejsou.

"Událost s penaltou už je minulost. Takové věci se stávají," snažil se bagatelizovat předešlý incicent bývalý snajpr Neapole. Nakonec se však o "kamarádských gestech" přeci jen rozpovídal o něco více. "Nepotřebujeme být přátelé, potřebujeme být konkurenceschopní. Musíme jen najít způsob, jak fungovat společně jako tým. Člověk musí být profesionál, po zápase má každý z nás svůj vlastní život," pokračoval portálem sport.sk citovaný svěřenec kouče Unaie Emeryho.

V penaltách už každopádně Cavani monopol nemá. Jak to bude s přímými kopy, o které vedou superhvězdy také boj? Oba hladoví střelci se nedohodnout a rozlousknout to bude muset nadřízený. "Hráče na standardní situace vybírá trenér. Myslím si, že on už vhodné řešení najde," zakončil třicetiletý uruguayský reprezentant, jenž si ve třech duelech Ligy mistrů připsal na své konto čtyři trefy a v posledních týdnech je vydatně spojován se zimním úprkem z Parku princů.

Cavani jako Van Nistelrooy a Ronaldo, Bosz napodobil Kloppa se Sammerem